اتصالات گالوانیزه چیست؟

اتصالات گالوانیزه چیست؟

اتصالات گالوانیزه چیست؟

Galvanized Fitting

 

کاربرد استفاده از اتصالات گالوانیزه:

اتصالات گالوانیزه یکی از کاربردی ترین انواع اتصالات در صنایع مختلفی چون صنعت نفت و گاز، انتقال آب، هوا و بخار می باشند. این نوع از اتصالات به جهت ضد زنگ کردن قطعات فلزی مورد استفاده قرار می گیرند و سبب مقاوم شدن فلز در شرایط مختلف آب و هوایی می شوند. گالوانیزه کردن یعنی روکش دار کردن قطعات فلزی و به این صورت که یک پوشش یا روکش نازک از جنس فلز روی را بر روی فلز می کشند، انجام می شود. این عمل سبب مقاوم شدن فلز در برابر زنگ زدگی می شود و زمانی که با محلول های شیمیایی و اسیدی تماس پیدا می کند، سبب انتقال محلول می شود. چون اگر فلزی فاقد پوشش یا روکش باشد (گالوانیزه نباشد)، به سرعت دچار خوردگی می شود و در نتیجه فلز اکسید خواهد شد. استفاده از اتصالات گالوانیزه می تواند یک روش به صرفه و بهینه باشد. تولید این اتصالات از طریق ریخته گری و با بهره از قالب می باشد. از آن جا که اکثر فلز ها و آلیاژ های فلزی مقاومت کمی در برابر محلول های خورنده دارند، ممکن است با گذشت زمان دچار خوردگی شوند. مثلا از ضد زنگ های معمولی در صنایع معمولی استفاده می شود زیرا خوردگی در این نوع از صنایع بسیار کم می باشد اما زمانی که در صنایع مهم و شیمیایی از خطوط لوله بهره ببریم، به اتصالات گالوانیزه نیاز خواهیم داشت چون مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند.

اتصالات گالوانیزه چیست 2

 

 

انواع اتصالات گالوانیزه:

به طور کلی اتصالات گالوانیزه شامل اتصالات سیاه و یا اتصالات سفید می باشد که اکثر آن ها نیز به صورت دنده ای هستند. اما انواع این اتصالات شامل موارد زیر می باشند:

– اتصالات دنده ای:

یکی از رایج ترین انواع اتصالات گالوانیزه می باشند که به وسیله دنده هایی که در اتصالات و لوله وجود دارند، به هم وصل می شوند. یکی از معایب این اتصالات، سایز آن ها می باشد. زیرا محدودیت سایز دارند.

– اتصالات فلنج دار:

یکی از اتصالات کاربردی در لوله های گالوانیزه می باشد که از طریق دنده یا جوش بر سر لوله ها بسته می شود و سپس به وسیله پیچ و مهره به لوله دیگری متصل خواهند شد. جنس این اتصالات از آلیاژ چدن می باشد.

– اتصالات جوشی:

این اتصالات پس از متصل شدن به لوله های پایپینگی، به وسیله جوش به هم وصل می شوند. جوشکاری اتصالات گالوانیزه شامل جوشکاری SOCKET WELD و BUTT WELD می باشند.

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *