اجزا سیفتی ولو چیست؟

اجزا سیفتی ولو چیست؟

اجزا سیفتی ولو چیست؟

به منظور جلوگیری از افزایش کنترل نشده فشار در مخازن تحت فشار یا خطوط لوله تحت فشار، یک سیفتی ولو اضافه می شود. شیر اطمینان به گونه ای طراحی شده است که در حداکثر فشار مشخص باز شود و در نتیجه باعث کاهش فشار خط یا مخزن می شود. سیفتی ولو ها تقریباً در تمام قسمت های مخزن تحت فشار و ساخت خط لوله استفاده می شوند. به عنوان مثال در صنایع برودتی می توان به دریچه اطمینان فنر دار اشاره نمود. ایمنی نهایی هدف توسعه و تولید کنندگان است. این امر خصوصاً در مواردی است که ایمنی افراد در معرض خطر باشد. به همین دلیل، مجموعه ما قابلیت اطمینان محصولات خود را به ویژه در شرایط شدید آزمایش می کند.


یک سیفتی ولو معمولا دارای اجزا زیر است:

    محرک: به این قسمت دسته یا عملگر نیز گفته می شود. این دریچه پروانه را باز یا بسته می کند. این دومی یک دسته است که ۹۰ درجه حرکت می کند. اما در عین حال می تواند شامل یک دسته چرخشی شاخه مانند باشد. روی شیر فوقانی، دسته را فشار دهید تا محرک را کار کند
    پایه: پایه شیر معمولاً از نوعی لاستیک ساخته می شود و این اطمینان را می دهد که در هنگام قرارگیری شیر در حالت بسته، یک آب بندی محکم وجود خواهد داشت.
    دیسک: دیسک همان چیزی است که به سیفتی ولو نام می دهد. وقتی دیسک می چرخد، سوپاپ باز می شود و ظاهری شبیه پروانه به دیسک می دهد. دیسک توسط محرک جابجا می شود و می تواند کاملاً بسته یا باز باشد.
    بدنه: بدنه سیفتی ولو است که امکان اتصال آن به لوله ها و اتصالات را فراهم می کند. همه چیز در اطراف نشیمن سوپاپ است و بخش زیادی از ساختار شیر را تشکیل می دهد.

اجزا سیفتی ولو چیست 2

 

در میان انواع ولو و شیر اطمینان – سیفتی ولو – سازه های معمولی که می‌توانید پیدا کنید آن‌هایی هستند که در داخل یک فنر قرار دارند. دو بخش اساسی از طراحی معمول وجود دارد.آن‌ها بدنه سوپاپ را تشکیل می دهند که در زاویه راست و اتصال ورودی دریچه یا چیزی که معمولا نازل نامیده می‌شود قرار دارند. نازل اغلب بالای سیستم قرار می‌گیرد که فشار را کنترل می کند. از طرف دیگر، اتصال خروجی را می توان درهم پیچاند تا به سیستم تخلیه با لوله‌کشی متصل شود. در برخی موارد اتصال خروجی به هنگام بسته شدن کاپوت وجود ندارد.


سیفتی ولو در مقابل شیر اطمینان

از نگاهی دقیق تر شیر اطمینان دریچه ای است که به عنوان محافظ تجهیزات در برابر انفجار یا صدمه زدن عمل می کند و عمدتا در مخازن تحت فشار مانند کارخانه های شیمیایی، دیگ های بخار و مخازن ذخیره گاز نصب می شود. سیفتی ولو هم نوعی شیر است که با افزایش فشار سمت ورودی آن به یک فشار از پیش تعیین شده، برای باز کردن دیسک سوپاپ و تخلیه مایع (بخار یا گاز) به طور خودکار فعال می شود.


هنگامی که فشار به مقدار تعیین شده کاهش می یابد، دوباره دیسک سوپاپ را بسته می شود. شیر اطمینان به اصطلاح یک وسیله ایمنی نهایی است که فشار را کنترل می کند و مقدار مشخصی از مایع را به خودی خود و بدون هیچ گونه پشتیبانی از قدرت الکتریکی تخلیه می کند. سیفتی ولو نه تنها از ایمنی صنعت انرژی بلکه از ایمنی و امنیت زندگی ما نیز پشتیبانی می کند.

به طور کلی، سیفتی ولو به شیرهای کاهش دهنده فشار فنر به عنوان متداول ترین نوع گفته می شود. بار فنر برای فشار دادن دیسک در برابر فشار ورودی طراحی شده است. در یک کلام، سیفتی ولو از تجهیزات، محیط، سلامت و ایمنی کارگران محافظت می کند این دستگاه ایمنی برای باز کردن و از بین بردن فشار اضافی از ظروف یا تجهیزات و سپس دوباره بسته شدن و جلوگیری از آزاد شدن بیشتر مایعات در زمان بازگشت سیستم به حالت نرمال طراحی شده است.

 

 

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *