استاندارد شیر اطمینان

استاندارد شیر اطمینان

استاندارد شیر اطمینان

طیف گسترده ای از شیر اطمینان برای پاسخگویی به برنامه های مختلف و معیارهای عملکرد مورد تقاضای صنایع مختلف وجود دارد. علاوه بر این، استانداردهای ملی انواع مختلفی از شیر اطمینان را تعریف می کند. معروف ترین استاندارد ASME I و ASME VIII برای کاربرد در دیگ بخار و مخازن تحت فشار و استاندارد ASME / ANSI PTC ۲۵.۳ برای شیرهای اطمینان و دریچه های ریلیف ارائه می دهند.

استاندارد شیر اطمینان 2

برخی استاندارد های شیر اطمینان

این استانداردها مشخصات عملکردی و همچنین انواع مختلفی از شیرهای اطمینان را که استفاده می شود تعیین می کنند:


· دریچه ASME I یا شیر اطمینان ایمنی مطابق با الزامات بخش I با کد مخزن فشار ASME برای کاربردهای دیگ بخار که در فشار بیش از ۳٪ باز می شود و در ۴۴ بسته می شود. این مکانیزم معمولاً دارای دو حلقه دمنده است.

· دریچه ASME VIII یا شیر اطمینان ایمنی مطابق با الزامات بخش VIII با کد مخزن تحت فشار ASME که برای کاربردهای مخزن تحت فشار و در فشار بیش از ۱۰٪ باز و در ۷٪ بسته می شود.

· شیر اطمینان که در آن موقعیت واقعی دیسک، ناحیه تخلیه شیر را تعیین می کند.

· شیر اطمینان از که منطقه تخلیه با موقعیت دیسک تعیین نمی شود

· شیر اطمینان کامل سوراخ دار که در آن دریچه ایمنی بدون برجستگی در سوراخ ، و در آن شیر به اندازه کافی برای حداقل مساحت در هر قسمت، بلند می شود تا به دهانه کنترل تبدیل شود.

· شیر تخلیه ایمنی معمولی – محفظه فنر دار به طرف مسیر تخلیه تغییر می کند ، از این رو ویژگی های عملیاتی مستقیماً تحت تأثیر تغییرات فشار برگشتی شیر قرار می گیرند

· شیر ریلیف ایمنی متعادل – یک شیر متعادل دارای ابزاری برای به حداقل رساندن تأثیر فشار برگشتی بر روی مشخصات عملیاتی شیر است.

· شیر کاهش فشار با پایلوت – دستگاه اصلی ریلیف با یک مکانیزم کمکی فشار به صورت خود کار فعال و ترکیب شده و توسط آن کنترل می شود.


· سوپاپ تخلیه ایمنی با نیروی محرک – یک شیر تسکین دهنده فشار که در آن دستگاه اصلی کاهش دهنده فشار با دستگاهی که به منبع خارجی انرژی احتیاج دارد، ترکیب شده و توسط آن کنترل می شود.


· شیرهای اطمینان را می توان با پاپ یا باز شدن سریع و یا باز شدن نسبی نه لزوماً خطی با افزایش فشار تنظیم شده، مشخص کرد.

· شیر اطمینان کمکی – نوعی دریچه ایمنی است که با استفاده از مکانیزم کمکی فعال علاوه بر اینکه می تواند در فشار کمتری از فشار تنظیم شده استفاده شود، بلکه در صورت خرابی مکانیسم کمکی، تمام الزامات مربوط به دریچه های ایمنی داده شده در استاندارد را رعایت می نماید.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *