اکچویتور بادی، یک عملگر بی نظیر

اکچویتور بادی یک عملگر بی نظیر

اکچویتور بادی، یک عملگر بی نظیر

اکچویتور را میتوان یک اصطلاح عام برای طیف وسیعی از قطعات مکانیکی و صنعتی در نظر گرفت که برای موارد مختلفی از صنایع کوچک و قطعات الکترونیکی ظریف تا قطعات صنعتی غول پیکر مورد استفاده قرار می گیرد. اصلی ترین کاربرد اکچویتور ها را میتوان تولید نیروی مکانیکی دانست. نیرویی مکانیکی که برای کاربرد های مختلفی مانند چرخاندن یک سی دی در کامپیوتر و یا بلند کردن وزنه های چند تنی در جرثقیل ها مورد استفاده تنوع و گستردگی دارند. این تنوع و گستردگی را میتوان به دلیل گستردگی انواع اکچویتور ها و عملگر ها دانست. در این مطلب اکچویتور بادی و توضیحات آن به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع عملگر را دنبال خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اکچویتور بادی، یک عملگر بی نظیر

اکچویتور ها دسته ها و انواع مختلفی را دارند. اما به طور کلی می توان آنها را به سه دسته اصلی تقسیم نمود:

· اکچویتور بادی یا اکچویتور پنوماتیک

· اکچویتور هیدرولیکی

· اکچویتور برقی یا الکتریکی

اکچویتور های هیدرولیکی از نیروی اصلی فشار مایعات و اکچویتور های الکتریکی نیز از نیروی برق با استفاده از مکانیزم هایی مانند موتور های الکتریکی بهره می برند. اما آنچه که نیروی اصلی را برای حرکت و تولید نیرو در اکچویتور بادی ایجاد می کند، در واقع فشار هوا است. یک اصل و قانون در فیزیک وجود دارد که میگوید تغییرات کوچک در فشار هوا، ایجاد نیروهای بزرگ را در پی دارد. و این همان اصلی است که اکچویتور بادی برای تولید نیرو از آن بهره می برد.

اکچویتور بادی یک عملگر بی نظیر 2

اکچویتور بادی، یک عملگر بی نظیر

ممکن است اسم اکچویتور بادی این اصل را در ذهن ایجاد کند که این اکچویتور عملکردی شبیه توربین های بادی دارد. اما اینطور نیست، این اکچویتور ها برای نیروی مورد نیاز خود از کمپرسور ها و همینطور کپسول های هوای کوچک با فشار بالا استفاده میکنند.

کارکرد و شهرت اکچویتور بادی

اکچویتور بادی یکی از قطعاتی است که در بین سایر اکچویتور ها بسیار خوشنام و پرکاربرد است. کاربرد های این اکچویتور در رنج وسیعی قرار دارند. از مهم ترین آن ها می توان به شیر های اتوماتیک و دریچه های خودکار در صنعت پایپینگ اشاره کرد. این شیر ها می توانند، نیروی مورد نیاز را با دقت بالا و به صورت خواسته شده، بدون بروز اشتباه در ساعت معین تامین نمایند و عملیات انتقال را به صورت کامل به انجام برسانند. همینطور جک های بزرگ استفاده شده در ماشین آلات ساختمانی و یا خودروها نیز یکی دیگر از کاربرد های عملگر بادی است.

 

 

 

اکچویتور بادی یک عملگر بی نظیر 3

کارکرد و شهرت اکچویتور بادی

اما دلیل این خوشنامی و محبوبیت اکچویتور بادی واقعا در چیست!؟ قیمت مناسب،قابلیت اطمینان بالا، هزینه پایین نگهداری مثلثی است که میتواند توجه هر مدیر و کارفرمایی را به یک قطعه جلب کند. محصولی که با استعلام آن می توانید تا مدت ها از خدمات ارائه شده توسط آن استفاده کرده و خیالتان از بابت آن راحت باشد. در صورت بروز هر مشکلی نیز شما میتوانید خیلی ساده تر از دستگاه ها و قطعات مشابه از نوع دیگر اکچویتور ها آن را برطرف نموده و قطعه خود را به خط تولید و جریان کاری بازگردانید.

اکچویتور بادی یک عملگر بی نظیر 4

کارکرد و شهرت اکچویتور بادی

 

به طور کلی اکچویتور بادی جزو یکی از مهمترین و همینطور پرکاربردترین قطعات صنعتی طبقه بندی می گردد. قطعه ای که میتوان از آن به صورت کاملا بهینه بهره برد. شما میتوانید از این قطعه بنا به نیاز به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *