اکچویتور پنوماتیک چیست؟

اکچویتور پنوماتیک چیست؟

اکچویتور پنوماتیک چیست؟

پیشرفت تمدن بشری موضوعی است که بررسی آن با پیچیدگی های بسیاری همراه است. اما چیزی که میتوان از آن مطمئن بود، این است که بخش اعظم و کلی این پیشرفت بر چرخ صنعت سوار بوده است. گسترش صنعت به صورت وسیع و بزرگ نیز مدیون گسترش قطعات و المان های کوچک است. المان هایی که شاید کسی متوجه وجود آن ها نباشد، اما اصل بزرگ و کاملی را شامل می شوند. اکچویتر ها یا عملگر ها را میتوان یکی از این دست المان های صنعت دانست. یک که شاید اسمی نا آشنا ولی نامی آشنا داشته باشد. در این مطلب قصد داریم تا به طور تخصصی به بررسی یکی از اکچویتور های پر کاربرد در صنعت بپردازیم. در واقع هدف ما پاسخ به این پرسش است که اکچویتور پنوماتیک چیست؟”. با ما همراه باشید تا با هم پاسخ این پرسش را بررسی کنیم.

اکچویتور پنوماتیک چیست؟!

اکچویتور پنوماتیک چیست؟ سوالی است که شاید با شنیدن نام نسبتا سخت این عملگر برای هر کسی ایجاد شود. نام دو بخشی این دستگاه صنعتی در واقع تداعیگر اصطلاح عملگر بادی است. یک دستگاه صنعتی که با استفاده از نیروی باد و میتواند در جهت خواسته شده و یا به صورت چرخشی نیروی مکانیکی ایجاد کند.البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که منظور از نیروی باد نیرویی مانند توربین های بزرگ بادی که در فضای باز نصب می گردد نیست. در واقع اکچویتور پنوماتیک با استفاده از فشار حاصله از هوای محصور در یک کپسول و یا پمپ باد، نیروی مورد نظر را ایجاد میکند.

اکچویتور پنوماتیک چیست 2

اکچویتور پنوماتیک چیست؟

با توجه به تعریف ارائه شده از این عملگر ممکن است سوال های دیگری در ذهن شما ایجاد گردد. مانند اینکه علت کاربرد بالای اکچویتور پنوماتیک چیست؟ و یا اینکه چرا باید دستگاه تبدیل نیروی باد به مکانیکی تا این اندازه مهم باشد؟ اجازه دهید تا به نوبت به این سوال ها پاسخ دهیم!

علت کاربردی بودن اکچویتور پنوماتیک چیست؟

اکچویتور پنوماتیک یک عملگر با قابلیت اطمینان بالا و مطمئن است. اما واقعا علت قابلیت اطمینان بالای اکچویتور پنوماتیک چیست. علتی که باعث شده است عنوان را بدست بیاورد، مکانیزم نسبتا ساده و علت خرابی کمتر نسبت به سایر عملگر هاست. به این صورت که در اکچویتور های برقی و یا هیدرولیکی عواملی که میتوانند باعث اختلال در عملکرد شوند زیاد تر بوده، و به علت همین سادگی نسبی مکانیزم اکچویتور پنوماتیک قابلیت اطمینان بالایی دارد.

اکچویتور پنوماتیک چیست 3

کاربردی بودن اکچویتور پنوماتیک

تولید نیروی زیاد از دیگر عوامل پرکاربرد بودن این عملگر است. تغییرات کوچک در میزان فشار هوا باعث تولید نیروی بسیار زیادی می شود که برای بدست آوردن این نیرو از روش های دیگر صرف هزینه بیشتری نیاز می باشد.

قیمت مناسب این عملگر عامل شوم و بسیار قدرتمندی برای برتری این محصول می باشد. به دلیل مکانیزم ساده و استفاده از نیروی باد، اکچویتور پنوماتیک هزینه بسیار کمتری را نسبت به سایر عملگر ها که از جک های روغنی و دینام های الکتریکی استفاده می کنند خواهد داشت.

اکچویتور پنوماتیک چیست 4

اکچویتور پنوماتیک

با توجه به ویژگی های کلی ارائه شده برای اینکه اکچویتور پنوماتیک چیست. و همینطور با توجه به اینکه علت کاربردی بودن اکچویتور پنوماتیک چیست، می توان این نتیجه را گرفت که اکچویتور پنوماتیک یا همان عملگر پنوماتیک، یکی از مهمترین انواع عملگر و از کاربردی ترین آن هاست. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *