اکچویتور پنوماتیک

اکچویتور پنوماتیک

اکچویتور پنوماتیک

 

یکی از مواردی که نقش حیاتی را در پیشرفت و شکوفایی تمدن انسانی ایفا نموده است، استفاده از مکانیزم های مختلف برای سهولت در انجام کارهای مختلف بوده است. مکانیزم هایی که شاید به سادگی یک اهرم، و یا به پیچیدگی سیستم های رایانه ای فوق پیشرفته بوده اند. اکچویتور ها یکی از این دسته مکانیزم ها هستند. مکانیزمی برای کنترل نیرو و تبدیل یک نوع از نیرو به نوعی دیگر. اکچویتور پنوماتیک یکی از اصلی ترین نوع این مکانیزم ها است که کاربرد های بی نظیر و زیادی را دارد. در ادامه این مطلب مطالب کلی و جامعی را در رابطه با ساختار کلی اکچویتورها به خصوص اکچویتور پنوماتیک ارائه خواهیم داد.

آشنایی با اکچویتور پنوماتیک

به صورت کلی می توان گفت اکچویتور پنوماتیک یکی از مکانیزم های کنترلی برای تبدیل فشار و نیروی حاصله از باد، به نیروی خطی یا چرخشی می باشد. در واقع یک اکچویتور می تواند فشار حاصله از باد را برای کارهایی مانند باز و بسته کردن شیر های صنعتی و بزرگ و یا به حرکت درآوردن اجسام با اهرم ها در حالت ها و وضعیت های مختلف به خدمت در آورد.

 

اکچویتور پنوماتیک 2

آشنایی با اکچویتور پنوماتیک

به طور کلی می توان سه دسته اصلی از اکچویتور را در صنعت نام برد. این دسته ها عبارتند از:

· اکچویتور هیدرولیکی: با فشار های هیدرولیکی کارکرده و میتواند این نوع از فشار را به نیروی مکانیکی عظیمی تبدیل کند.

· اکچویتور پنوماتیک: این نوع از اکچویتور قادر است تا با استفاده از فشار باد نیروی قابل توجهی تولید کند.

· اکچویتور برقی: همانگونه که از نام آن مشخص است با استفاده از نیروی الکتریسیته نیروی مکانیکی مورد انتظار را تولید میکند.

هر کدام از این اکچویتور ها کاربرد های مخصوص خود را داشته و ویژگی ها و نقطه ضعف های مربوط به خود را دارند.

 

مکانیزم کارکرد اکچویتور پنوماتیک

اکچویتور پنوماتیک یک قطعه مکانیکی است که در واقع با تغییرات فشار کوچک هوا می تواند نیروی قابل ملاحظه ای را در جهتی که برای آن تعیین شده است ایجاد کند. نیروی باد مورد استفاده در این نوع از اکچویتور به علت اینکه پاسخ پذیری بالا و داشتن سرعت عمل و همینطور برگشت پذیری ساده و ذخیره آسان، اکچویتور پنوماتیک را به یک گزینه ایده آل برای استفاده در موارد مختلف صنعتی تبدیل کرده است. گزینه ای که شاید سایر انواع اکچویتور از آن بهره مند نباشند. از طرفی این نوع از اکچویتور، یک گزینه ارزان تر، امن تر، و همینطور قابل اعتماد تر نسبت به سایر انواع اکچویتور می باشد، که میتوان برای کاربرد های مشابه از آن ها استفاده کرد.

اکچویتور پنوماتیک 3

مکانیزم کارکرد اکچویتور پنوماتیک

یکی از اصلی ترین کاربرد های اکچویتور پنوماتیک استفاده در شیر ها می باشد. این نوع اکچویتور با تغییر فشار هوا می تواند شافت شیر را به صورت کامل بچرخاند و باعث باز و یا بسته شدن و کنترل جریان در شیر مورد نظر شود.

اکچویتور پنوماتیک چیست 1

کاربرد اکچویتور پنوماتیک در شیر صنعتی

به طور کلی می توان اکچویتور پنوماتیک را به عنوان یک گزینه خوب برای کاربرد های صنعتی ارزیابی کرد. گزینه ای که با توجه به قابلیت هایی مانند، امنیت، قیمت و همینطور صحت کارکرد بالا، گزینه ای به صرفه نسبت به سایر رقبای مطرح از دیگر رده های اکچویتور می باشد.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *