درباره شیر ایمنی

درباره شیر ایمنی

درباره شیر ایمنی

شیر ایمنی مجهز به خط فرمان چیست

گاهی نیاز است که شیر اطمینان به مقدار زیادی جریان را از خود عبور دهد و این کار باید در شرایطی صورت بگیرد که هیچ فشار مازاد بالایی در سیستم به وجود نیاید. در چنین حالتی این امکان فراهم است که از شیر اطمینان استفاده شود که مجهز به خط فرمان است.


عملکرد شیر ایمنی مجهز به خط فرمان

درباره شیر ایمنی مجهز به خط فرمان یک سری اصول متفاوت از سایر بخش ها است. در واقع این شیرها یک واحد دارند که شامل عملکرد دو مرحله ای است. واحد فرمان در بخش بالایی بدنه قرار دارد و شامل سوپاپ محدود کننده است که برای فشار به کار می رود و به واسطه نیروی قابل تنظیم فنر در نشیمنگاه مستقر می شود.
دهانه های متصل و همینطور سوپاپ به واسطه نیرو ضعیف فنر فشاری به بخش نشیمنگاه خود فشرده می شوند و سبب می شود که مجرای تخلیه مسدود شود.
زمانی که فشار در ورودی افزایش می یابد به نیروی فنر غلبه می شود و سبب می شود که سوپاپ بالا برود. در واقع مسیر تخلیه باز می شود. این کار سبب می شود تا فشار در پشت سوپاپ افت داشته باشد و نیروهای هیدرولیکی در دو سمت بسیار نامتعادل می شوند و در نهایت سوپاپ حرکت می کند و مجرای تخلیه به مخزن باز خواهد شد.
زمانی که بین دو بخش بالا و پایین سوپاپ اختلاف فشار ایجاد می شود سبب می شود که جریان بیشتر شود و سوپاپ باز هم بالاتر می رود و در نهایت مسیر خروجی به مخزن بزرگتر خواهد شد.
 
 

 

کاربرد شیر ایمنی مجهز به خط فرمان

درباره شیر ایمنی مجهز به خط فرمان باید به این نکته توجه داشت که این محصول همیشه کاربرد ندارد و تنها برخی موارد دیده می شود که نیاز به آن بسیار زیاد است.
عملکرد سریع این مدل از شیر ها سبب می شود که ضربات هیدرولیکی از بین برود و از افزایش فشار در خطوط طولانی نیز جلوگیری صورت می گیرد. به این ترتیب این گزینه کاربرد وسیعی دارد. زمانی که مدار دارای چندین شیر اطمینان است و پمپ به سیستم جبران کننده فشار مجهز می شود، این امکان فراهم است که فشارهای تنظیمی به هم نزدیک شوند و در نهایت سبب تداخل کاری می شو. فشار تنظیمی شیر اطمینان اصلی نزدیک به پمپ نصب می شود و به طور کلی ۱۰ درصد بیشتر از فشار کاری عادی سیستم است.

درباره شیر ایمنی 2

 

درباره شیر ایمنی بیشتر بدانیم

درباره شیر ایمنی تنظیم شونده باید یک سری اطلاعات به روز و دقیق باشد. مثلاً اینکه برای تنظیم در ابتدا باید شیر خروجی خط بسته شود و فشار خروجی رگلاتور تا حد نقطه تنظیم شیر اطمینان بالا برود پس از آن نیاز به فشردگی فنر شیر اطمینان است که باید به آهستگی کم شود تا شیر بتواند به درستی اجرا شود. پس از اینکه فشار مهره قفل پیچ محکم شد، فشار رگلاتور ها کاهش پیدا می کند، فشار خروجی افزایش می یابد و این موقعیت می بایست توسط آزمایش های فنی ارزیابی شود.
ظرفیت بالای شیرهای اطمینان سبب می شود تا در ایستگاه های گاز از آن استفاده خوبی شود و به طور کلی این محصول می تواند رویکرد اجرایی خاص خود را داشته باشد. البته که سطح اجرا بسیار مهم و قابل قبول است.
درباره شیر ایمنی یا اطمینان باید محیط پروژه بررسی شود و ارزیابی صورت بگیرد که روال اجرا مناسب با سطح فشار است. رگلاتورها نقش مهمی در این قطعات دارند و میزان فرسودگی فنرها باید به صورت دوره ای چک شوند. 
 

 

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *