روش تنظیم سیفتی ولو

روش تنظیم سیفتی ولو

روش تنظیم سیفتی ولو

بعد از این همه مطالب که درباره شیر اطمینان مطالعه کردید، به سیفتی ولو می رسیم. قبل از استفاده از تنظیم کننده فشار، کلاهک نقره ای را از وسط دکمه خارج کنید. فشار ورودی به رگولاتور وارد شده و فشار خروجی را بر روی معیارهای کلی تنظیم کنید. با یک پیچ گوشتی، پیچ را در مرکز دستگیره در جهت عقربه های ساعت بچرخانید، تا جریان خروجی از شیر داخلی گذر نکند. پیچ را به خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا جریان از شیر ریلیف متوقف شود. پیچ را ۱/۸ تا ۱/۴ اضافی در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. این نکات شاید ساده ترین موارد از مجموعه قوانین تنظیم سیفتی ولو باشد.

روش تنظیم سیفتی ولو 2

 

 

قبل از اینکه سیفتی ولو از کارخانه خارج شود، باید فشار دهانه آن را تنظیم کنیم تا به مقدار تعیین شده کاربر برسد. اگر سطح فشار کار فنر سیفتی ولو مشخص شود، باید آن را مطابق با حد پایین تر فشار تنظیم نمود. معمولا به هنگام نصب شیر اطمینان بر روی آن مجموعه تجهیزاتی که از قبل محافظت شده اند، مشتری باید دوباره آن را تنظیم نماید، زیرا از این طریق اطمینان حاصل می شود که با مقدار فشار تنظیم شده شیر اطمینان مطابقت دارد.

در محدوده سطح فشار مشخص شده توسط پلاک، با چرخاندن پایه تنظیم برای تغییر مقدار فشرده سازی فنر، می توان فشار جاری را تنظیم کرد. همچنین قبل از چرخاندن پایه تنظیم، اطمینان حاصل کنید که فشار ورودی شیر اصلی با نسبت کمتری از فشار باز شود تا از چرخش فلپ سوپاپ هنگام تنظیم پایه، آسیب رساندن به سطح آب بندی جلوگیری کند.

روش تنظیم سیفتی ولو 3

تنظیم کاربردی سیفتی ولو

در عین حال برای اطمینان از میزان دقت فشار باز شدن جریان، اطمینان حاصل کنید که شرایط میانگین​​، مانند معیارهایی که باید متوسط باشند ​​و درجه حرارت، تا حد ممکن به شرایط عملیاتی و واقعی نزدیک باشند. هنگامی که وضعیت متوسط در سیفتی ولو ​​تغییر می کند (به ویژه هنگامی که تجمیع دی الکتریک ها متفاوت باشد-به عنوان مثال، از فاز مایع به فاز گازی)، فشار باز شدن غالبا تغییر می کند. وقتی دمای کار بالا می رود، فشار باز شدن به طور کلی کاهش می یابد.

همچنین وقتی سیستم در دمای اتاق تنظیم شود و قصد استفاده برای دمای بالا مطرح باشد، مقدار فشار تنظیم شده در دمای اتاق باید کمی بیشتر از مقدار فشار بازشدن باشد. درجه حرارت بالا باید با ساختار شیر و انتخاب مواد ارتباط داشته باشد، بنابراین باید براساس دستورالعمل های کارخانه سازنده باشد. شیر اطمینان معمولی برای رفع فشار اضافی برگشت استفاده می شود. هنگام تنظیم فشار باز بعد از تست اولیه (در این زمان، فشار برگشت فشار جو است)، مقدار تنظیم شده باید فشار باز منهای فشار برگشت اضافی باشد.

 

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *