سینی کابل چیست

سینی کابل چیست

معرفی سینی کابل

سینی کابل یک سیستم مخصوص در سیم کشی برق ساختمان است که برای نگهداری و هدایت کابل های الکتریکی در نظر گرفته شود و در موقعیت کنترل و ارتباطات و توزیع برق از آن استفاده می شود. سینی معمولاً یک جایگزین بسیار ویژه در راستای سیستم های لوله کشی برق است به طوری که برای ساخت و سازهای تجاری و صنعتی استفاده می شوند.

سینی کابل می تواند از انواع متدهای سیم کشی پشتیبانی نمایند که شامل خطوط ولتاژ بالا، کابل های توزیع برق، سیم کشی سیستم های کنترلی حساس، سیم کشی تجهیزات ارتباطی و مخابراتی و همینطور کابل های نوری و فیبر هستند.

کابل های جدید در سینی قرار داده می شود و به جای کشیدن آنها به واسطه یک لوله جدید، اجرا توسط سینی کابل صورت می گیرد. در واقع سیستم سینی برای کابل ها به صورت یک واحد یا مجموعه ای از واحدها هستند که شامل یک سر یا اتصالات و بخش بندی های مخصوص به خود هستند. ساختار سختی که سینی در نظر گرفته می شود سبب نگهداری ایمنی کابل و مسیرهای هدایت کابل می شود. این روش هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و هم انعطاف پذیری بالایی دارد.

سینی کابل چیست 2

جنس سینی کابل

معمولاً از فلز مقاوم مانند فولاد یا کربن برای سینی کابل استفاده می شود که بتوانند در برابر خوردگی مقاومت خوبی داشته باشند و از یک آلیاژ آلومینیوم مخصوص در آنها استفاده شده است. آبکاری مقاوم در برابر خوردگی در این مجموعه بسیار مهم است. انتخاب جنس سینی برای هر نوع نصب خاص وابسته به محیط نصب است.

فولاد یکی از جنس های پر طرفدار برای سینی است که از فرایند نورد مستمر برای ساخت آن استفاده می شود. فرایند فرم دهی و اکسترود نیز سبب می شود که استقامت مکانیکی می شود. مزایای اصلی این سین ها هزینه کم و مقاومت بالایی است. این محصول وزن بالایی دارد و از نظر هدایت الکتریکی ضعیف تر است. میزان خوردگی این سبک نیز وابسته به فرمولاسیون فولادی است که در سینی به کار رفته است.

 

سینی کابل از جنس استیل

استیل که با عنوان فولاد ضد زنگ نیز شناسایی شده است مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خمش دارد. این مدل از سینی ها معمولاً از فولاد ضد زنگ AISI تولید شده اند به طوری که نوع ۳۱۶ نورد شده را پوشش می دهند. فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر رنگدانه ها و همینطور مواد شیمیای آلی و غیر آلی می توانند با دمای بالا پوشش داده شوند.

میزان بالای کروم و نیکل سبب افزایش مقاومت سینی کابل در برابر خوردگی می شود و روند جوشکاری را بسیار آسانتر می کند.


سینی کابل از جنس آلومینیوم

مدل دیگری از سینی کابل وجود دارد که از جنس آلومینیوم اکسترود شده هستند که مقاومت بسیار بالایی به نسبت وزن خود دارند. این محصول بهترین مقاومت در برابر محیط هایی با درصد خوردگی بالا داشته و سهولت نصب آن نیز از دیگر مزایای خوب محسوب می شود.

 

سینی کابل چیست 3

پوشش سینی کابل

معمولاً از گالوانیزه سرد برای پوشش سینی کابل استفاده می شود که در مقابل طیف وسیعی از مواد شیمیایی می تواند مقاوم باشد و دچار خراش یا برش نشود. فولاد مورد استفاده برای ساخت این مدل از سینی به واسطه فرایند الکترولیز و به واسطه غوطه ور کردن در یک حمام نمک روی خواهد بود. همینطور روش پیش گالوانیزه نیز برای پوشش وجود دارد که از کویل فولاد استفاده می شود که باید به اندازه مناسب بریده شود.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *