شیر اطمینان اختلاف فشار

شیر اطمینان اختلاف فشار

شیر اطمینان اختلاف فشار

 

در دو سمت شیر اطمینان اختلاف فشار از شیرهای قطع و وصل استفاده شده است و در بین آن ها نیز یک شیر برداشت وجود دارد که سبب تست درست دستگاه شده و جلوی سطح فشار زیاد را می گیرد. زمانی که فشار بین دو شیر یک طرفه از فشار آب بالا دست بیشتر شود، شیر اطمینان اختلاف فشار باز می شود.

آیا می دانید شیر اطمینان اختلاف فشار چیست و چه عملکردی دارد؟ این مدل از شیرها معمولاً بین دو شیر یک طرفه اجرا و استفاده می شوند و البته که سطح کاربرد آنها با سایر بخش ها متفاوت است.

شیر اطمینان اختلاف فشار 2

 

عملکرد شیر اطمینان اختلاف فشار

شیر اطمینان اختلاف فشار حکم یک وسیله حفاظتی را ایفا می کنند که برای آب آشامیدنی استفاده می شود. البته شیر اطمینان اختلاف فشار برای آب آشامیدنی در مقابل عوامل برگشت جریان فشار معکوس استفاده می شود. این گزینه برای مکش های سیفون نیز استفاده می شود که می تواند مانع از آلودگی ظاهری و آلودگی غیر بهداشتی شود.
اجازه دهید این موضوع را کمی بازتر کنیم. منظور از آلودگی ظاهری این است که آلودگی آب در وضعیتی است که از نظر سلامت عمومی در لیست موارد غیر بهداشتی قرار نمی گیرد، اما اگر به ظاهر آن توجه شود، رنگ و طعم و بو و سایر موارد ها در وضعیتی است که نمی توان آب آشامیدنی را برای استفاده مناسب دانست.
منظور از آلودگی غیر بهداشتی نیز به این صورت است که آلودگی آب در حدی است که کیفیت آن از نظر سلامتی عمومی بهداشتی نیست مثلاً سبب مسمومیت می شود و یا سبب می شود که بیماری انتشار یابد و یا یک سری آسیب های مشابه ایجاد می کند.
در دو سمت شیر اطمینان اختلاف فشار از شیرهای قطع و وصل استفاده شده است و در بین آن ها نیز یک شیر برداشت وجود دارد که سبب تست درست دستگاه شده و جلوی سطح فشار زیاد را می گیرد. زمانی که فشار بین دو شیر یک طرفه از فشار آب بالا دست بیشتر شود، شیر اطمینان اختلاف فشار باز می شود و در واقع سبب خروج مقداری آب می شود. منظور از آب بالادست، همان آب ورودی است.
 

منظور از مکش سیفونی چیست؟

در راستای بررسی های صورت گرفته، سوالات زیادی در زمینه مکش سیفونی پرسیده می شود.
در واقع در لوله کشی های توزیع آب، آبی به شبکه لوله کشی آب آشامیدنی برگشت می کند که معمولاً آلوده تلقی می شود. البته این موضوع به دلیل کاهش فشار شبکه به نسبت فشار هوا آزاد است. وقتی آب آلوده وارد لوازم بهداشتی و استخر ها و مخازن آب می شود، تغذیه افراد دچار مشکل خواهد شد.
معمولاً در لوله کشی های فاضلاب، یک خلا وجود دارد که بر اساس حرکت فاضلاب یا هر مورد دیگر ممکن است که بر روی هوابند سیفون اثر گذار باشد و آب داخل سیفون را خالی نماید.
 
شیر اطمینان اختلاف فشار مجهز به خط فرمان
در بسیاری از کاربردها دیده می شود که نیاز است شیر اطمینان جریان زیادی را از خود عبور دهد البته اینکه باید به صورتی باشد که فشار مازاد بالایی در سیستم ایجاد نشود. در چنین شرایطی می تواند از شیر اطمینان مجهز به خط فرمان استفاده کرد. این مدل از شیر ها تا پیش از فشار سیستم ۹۰ درصد باز نمی شوند و به طور کلی بازده سیستم به واسطه عبور بخشی از جریان از شیر اطمینان، کاهش نمی یابد.
شیرهای اطمینان اغلب مجهز به خط فرمان هستند که برای کاربردهایی که فشار و دبی سیال زیاد است استفاده شده و بسیار مناسب هستند. عملکرد این مدل شیرها آرام بوده و فشار سیستم در زمان تخلیه سیال ثابت نگه داشته می شود.
اینطور که ارزیابی نشان می دهد معمولاً کاربرد شیر اطمینان اختلاف فشار زمانی است که نیاز به دقت بالاتری در کنترل فشار است و در صورتی که این روال به درستی صورت نگیرد نمی توان انتظار داشت که موقعیت ایستگاه گاز در ایمنی کامل باشد. این شیرها دارای موقعیت اجرایی مخصوصی هستند که می تواند برای سبک های اجرایی مختلفی مورد ارزیابی قرار بگیرد و اثر بخش باشد.  
 

 

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *