شیر اطمینان ساخت ایران

شیر اطمینان ساخت ایران

شیر اطمینان ساخت ایران

 

شیر اطمینان ساخت ایران در مدل های فنری و پیلوت دار دیده می شود. در مدل های فنری معمولاً از فنری استفاده می شود که طبق فشار مشخصی باز و بسته می شود و برای افزایش یا کاهش فشار گاز در ایستگاه های گازی مورد استفاده قرار می گیرد اما مدل های فنری معمولاً به واسطه بزرگ بودن فنرها نمی تواند گزینه مناسب برای هر سیستمی باشد. شیر اطمینان ساخت ایران به صورت پیلوت دار نیز طراحی می شود که عملکرد آن را در این بخش مورد بررسی قرار می دهیم و ارزیابی می کنیم.

شیر اطمینان ساخت ایران 2

شیر اطمینان ساخت ایران مدل پیلوت دار

در صورتی که فشار و ظرفیت های بالا ایستگاه گاز مطرح باشد، معمولاً شیر اطمینان ساخت ایران در مدل های فنری به دلیل بزرگ بودن فنر یک مقدار دردسرساز هستند و از سوی دیگر فنرها پس از مدتی دیگر عملکرد اولیه را ندارند و شیر باز یا نیمه باز باقی می ماند به این ترتیب به جای استفاده از فنر از رگلاتورهای پیلوت دار استفاده می شود.  این مدل بیشتر برای فشار گاز ورودی گزینه خوبی است.
ساختمان این مدل از شیرها به این صورت است که از صفحه های مسدود کننده به شکل دو طرفه استفاده می شود که در واقع به هر دو سمت آن فشار ورودی اعمال می شود. اما نکته مهم در مدل شیر اطمینان پیلوت دار این است که بین دو سطح تفاوت اندازه وجود دارد که سبب می شود نیرو افزایش یابد و این نیروی افزایش یافته از یک طرف صورت بگیرد و از سمت دیگر سبب بسته ماندن شیر می شود.
 
 

عملکرد شیر اطمینان ساخت ایران مدل پیلوت دار

معمولاً فشار ورودی به واسطه لوله ای باریک به سمت بالای حرکت می کند و به بالای سطح مسدودکننده وارد می شود. حال اگر این فشار ورودی بیش از فشار وارده از فنر پیلوت باشد، گاز از طریق یک مجرای پیش بینی شده در فضا تخلیه خواهد شد. اختلاف دو سمت آن نیز سبب می شود که شیر باز بماند و در نهایت فشار ورودی دچار افت می شود. این رویکرد سبب می شود تا مجرای تخلیه باز هم بسته شود و در نهایت شیر مسدود می شود.
در طراحی شیر اطمینان ساخت ایران مدل پیلوت دار گاه مدل هایی استفاده می شود که به صورت دستی می توانند مسیر مجزای تخلیه را باز کنند. در واقع این سبک از شیرهای اطمینان سبب می شود که از درست و استاندارد بودن شیر اطمینان حاصل شود.
 
 

اساس کار شیر اطمینان ساخت ایران مدل پیلوت دار

اگر به اکثر شیرهای پیلوت دار اطمینان دقت کنید، اساس کار مشابهی دارند. در برخی از مدل ها برای اینکه میزان حساسیت پیلوت ها بالاتر برود، از یک تقویت کننده استفاده می شود که مجهز به یک فنر حساس تر است. در واقع این فنر با شیرهای اطمینان فنردار متفاوت هستند. این مدل از شیرها میزان جابجایی پیستون ها را کم می کند و سبب می شود که زمان باز و بسته شدن شیر اطمینان تا حد زیادی کوتاه تر شود. به طور کلی اساس کار این مدل از شیر ها بر اساس سطحی که دارند پیش بینی می شود.
 
در انتخاب شیر اطمینان بسیار مهم است که محیط پروژه و سطح انتظار از عملکرد آن ارزیابی شود، البته که گاه نیاز به حساسیت بیشتری است و مدل های مختلف شیر اطمینان ساخت ایران وجود دارد که سبک پیلوت دار به واسطه موقعیت تخلیه ای که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. البته که شما به واسطه این شیرها می توانید بهترین موقعیت اجرایی را در نظر بگیرید و نتیجه کار نیز قابل قبول خواهد شد. سطح افزایش نیرو از پارامترهای مهم ارزیابی شیرهای اطمینان در سبک های متنوع هستند.

 

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *