شیر ایمنی درون چاهی چیست؟

شیر ایمنی درون چاهی چیست؟

شیر ایمنی درون چاهی چیست؟

با پیشرفت هر ساله در صنایع مختلف به ویژه در صنعت نفت، تاکید بیشتری بر ایمنی وجود دارد. عملیات‌های موثر شیر ایمنی درون چاهی به دلیل خطرات ذاتی و نیاز به آنالیز ریسک مفصل و کاهش مناسب هزینه ها، مانند دستگاه‌های ایمنی اضافی، چالش برانگیز هستند .امروزه فاکتورهای مربوط به توسعه، آزمایش و به‌کارگیری میدانی موفقیت‌آمیز یک دریچه ایمنی طراحی‌شده بسیار روشن است که می‌تواند در لوله مارپیچ و لوله قابل اتصال مورد استفاده قرار گیرد.


شیر ایمنی درون چاهی به گونه ای طراحی شده است که در صورت خرابی کنترل سطح یا خراب شدن تجهیزات موجود در آن، جریان چاه به طور خودکار بسته شود. این شیرها بر اساس مکانی که از آن کنترل می شوند طبقه بندی می شوند،

    سطح
    سطح زیرین.


شیر ایمنی درون چاهی و سیستم عامل ها

معمولا آشنایی با انواع شیر ایمنی درون چاهی، سیستم عامل ها، اصل کار، عمق تنظیم و روند انتخاب را در بر دارد.آنچه معمولا توصیه می شود و در اکثر موارد اجباری است، یک وسیله ایجاد استحکام ثانویه برای همه چاه های قابل استفاده طبیعی از سطح داشته باشید. نصب شیرهای اطمینان زیر سطحی این قابلیت بسته شدن اضطراری را فراهم می کنند.


غالبا برای جداسازی لوله ها، دو نوع اساسی از شیر ایمنی درون چاهی وجود دارد:

    لوله قابل انتخاب
    شیر بازیابی سوپاپ درون چاهی
    سیم قابل نقل و انتقال
    شیر ایمنی زیرسطحی قابل بازیابی جریان

شیر ایمنی درون چاهی چیست 2

 

سیستم های عامل در شیر ایمنی درون چاهی

سیستم های عامل ممکن است از راه دور و بر اساس یک اصل ایمنی اجتناب از خرابی در سطح که از یک صفحه کنترلی واقع در مرکز نظارتی فعال می شود، کار کنند یا یک مکانیزم کنترل شده از سطح زیرین باشند. این مکانیزم های طراحی شده برای بسته شدن خودکار جریان در صورت بروز شرایط از پیش تعیین شده در چاه (توسط دیفرانسیل فشار / سرعت جریان در عرض شیر تحریک می شود). در یک خط کنترل فولاد ضد زنگ ۱/۴ اینچ به پوشش بیرونی رشته لوله متصل شده و هنگام نصب لوله نصب می شود.

بسته به فشار دهانه چاه، ممکن است لازم باشد بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ psi روی خط کنترل نگه داشته شود تا شیر باز باشد. شیر ایمنی درون چاهی کنترل شده نوع دیفرانسیل افت فشار را در یک خط جریان احساس می کند. انواع مختلفی از آن و از نوع دیفرانسیلی وجود دارد. اگرچه آنها از دستگاه های آب بندی مختلفی مانند فلپر یا توپی استفاده می شوند، اما همه آنها با یک خط جریان و کشش فنر کنترل می شوند.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *