شیر برقی پروانه ای،یک قطعه پرکاربرد

شیر برقی پروانه ای یک قطعه پرکاربرد

شیر برقی پروانه ای،یک قطعه پرکاربرد

صنعت پایپینگ و خطوط لوله یکی از صنایع پرکاربرد و حیاتی به شمار میرود. که میتواند آبرسانی یک محدوده، یک زمین کشاورزی، رساندن نفت و گاز به پالایشگاه ها و یا حرکت محصولات در یک مجتمع پتروشیمی را مدیریت کند. نقش پر رنگ این صنعت در زندگی امروزه ما به هیچ عنوان قابل انکار نیست. این نگرش و همینطور اهمیت آن باعث شده است تا تحولاتی عظیم و تغییرات چشمگیری در این صنعت رخ دهد که حاصل آن در بروز شدن قطعات و همینطور پدید آمدن قطعات جدید کاملا مشهود است. شیر برقی پروانه ای یکی از این موارد است. شیر هایی که تا قبل از آن به نیروی زیاد انسانی برای باز و بسته شدن نیاز داشت. اکنون به راحتی میتواند با استفاده از نیروی پایه الکتریسیته باز و بسته شود، و جریان سیالات درون لوله را کنترل کند. اجازه دهید تا با این شیر کاربردی و مهم بیشتر آشنا شویم.

 

شیر برقی پروانه ای یک قطعه پرکاربرد- 2

شیر برقی پروانه ای

شیر برقی پروانه ای،یک قطعه پرکاربرد

شیر برقی پروانه ای را از آن جهت می توان یک قطعه پرکاربرد دانست که میتواند برای مصارف مختلفی مانند باز و بسته کردن مسیر یک لوله و یا تغییر جهت مسیر سیالات در یک سه راهی، مورد استفاده قرار گیرد. این محصول این توانایی را دارد تا به سادگی نیاز های سنگین را رفع و با استفاده از نیروی برق لوله های بزرگ را مسدود کند. البته باید توجه داشت که نیروی برق عموما به تنهایی نمی تواند نیروی مورد نیاز شیر برقی پروانه ای را برای موارد بزرگ که احتیاج به نیروی زیادی دارد تامین کند. نیروی برق به عنوان یک پیشرانه فعال ساز برای اکچویتورهای پنوماتیکی و یا هیدرولیکی تعبیه شده در این شیر ها به کار گرفته میشود. در ادامه در مورد انواع مختلف شیر پروانه ای برقی بیشتر توضیح خواهیم داد.

شیر برقی پروانه ای یک قطعه پرکاربرد 3

شیر برقی پروانه ای

مکانیزم شیر برقی پروانه ای

مکانیزم شیر برقی پروانه ای خیلی پیچیده نیت و ممکن است در ظاهر این نوع از شیر، یک دریچه ساده دیده شود. دریچه ای که با یک صفحه دیسکی مسدود شده است و با چرخش آن دیسک مانع از عبور سیالات درون لوله می شود. همینطور چرخش ۹۰ درجه ای دیسک حول محور اصلی باز شدن شیر برقی پروانه ای و فراهم شدن راه عبور برای مایعات را در پی خواهد داشت. اما جفت شدن دیسک برای کامل مسدود کردن مسیر، و همینطور تامین نیروی لازم برای اینکار در ابعاد بزرگ یکی از مواردی است که این کار را به یک امر تخصصی و شیر برقی پروانه ای را به یک قطعه مهم و پیچیده تبدیل کرده است.

 

شیر برقی پروانه ای یک قطعه پرکاربرد-4

شیر پروانه ای

برای تامین این نیرو عموما از یک اکچویتور پنوماتیک و یا اکچویتور هیدرولیک با عملکرد چرخشی به صورت زاویه محدود مورد استفاده قرار می گیرد. این اکچویتور ها با نیروی برق به کار افتاده و با فشار مایعات و هوا باعث تولید نیروی مورد نیاز در شیر برقی پروانه ای میشوند که منجر به باز و بسته شدن شیر می گردد. استفاده از قطعات اینچنینی در شیر پروانه ای برقی بعث شده است تا ضریب اطمینان این محصول به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد. ازین رو شیر برقی پروانه ای یک محصول پرکاربرد و مهم به شمار می رود.

 

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *