شیر توپی فولادی چیست؟

شیر توپی فولادی چیست؟

شیر توپی فولادی چیست؟ کاربرد این قبیل از شیر ها چیست؟

شیر توپی مدل های متفاوتی دارد که از معروف ترین و کاربردی ترین نوع آن ها می توان به شیر توپی فولادی و شیر توپی استیل اشاره کرد. به عبارت دیگر جنس بدنه اصلی شیر های توپی، از فولاد یا استیل می باشد. شیر توپی یکی از شیر های صنعتی می باشد که از آن جهت کنترل جریان (قطع و وصل کامل) استفاده می کنند. این دسته از شیر ها در لوله کشی آب سرد و گرم و همچنین لوله کشی گاز بسیار کاربردی می باشند. لازم به ذکر است که این شیر به دلیل وجود ساچمه دایره ای شکل در ساختار خود، عبور مایع یا سیال را فراهم می سازد.

شیر توپی فولادی چیست 3

نمونه ای از شیر توپی فولادی

ساختار شیر توپی فولادی چگونه است؟ از این نوع شیر ها در کجا استفاده می کنند؟

این دسته از شیر ها به صورت قطعه قطعه می باشند (از ۱ یا ۲ یا ۳ قطعه تشکیل شده) که در آن قطعه ها کنار هم قرار می گیرند و ساختار شیر توپی را تشکیل می دهند.

شما به روش های متفاوتی می توانید از این نوع شیر ها استفاده کنید و با توجه به کاربرد و سلیقه خود در جاهای مختلف نصب کنید. از روش های نصب شیر توپی فولادی می توان به روش رزوه، فلنجی و جوشی (به وسیله جوشکاری) اشاره کرد.

 

نمونه های مختلف شیر توپی فولادی:

از نظر نوع ساختمان، شیر های توپی از جنس فولاد به مواردی چون ورود از پایین، ورود از بالا، تمام جوش و بدنه چند تکه تقسیم می شود. شیر هیا توپی فولادی از نوع بدنه چند تکه را به راحتی می توان تعمیر و نگهداری کرد. این نمونه به دلیل چند تکه بودن این امکان را به شما می دهد که به آسانی قابلیت دسترسی به آن را در خطوط لوله مانیسمان فولادی را داشته باشید.


مزیت های استفاده از شیر توپی فولادی:

۱- به آسانی باز و بسته می شوند (عدم نیاز به فشار زیاد برای باز و بسته کردن شیر توپی فولادی)

۲- دارای دمای بالا، قدرت فشار و آب بندی می باشند.

۳- دارای قیمت کم و مناسب

۴- نگهداری آسان

۵- کارکرد بسیار آسانی دارند.

۶- دارای ابعاد، وزن و اندازه کمتری نسبت به شیر های کشویی می باشد.

معایب:

هنگامی که برای لوله کشی آب از این قبیل شیر ها استفاده می کنیم یا به عبارت دیگر هنگامی که با مایعات سروکار داریم، امکان دارد به دلیل ایجاد گل و لزج، شیر توپی فولادی با مشکل مواجه شود.

شیر توپی فولادی چیست 3

 

نمونه های مختلفی از شیر توپی فولادی

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *