شیر خودکار دریچه ای چیست؟

شیر خودکار دریچه ای چیست؟

شیر خودکار دریچه ای

شیر خودکار به شیر هایی گفته می شود که امکان عبور سیال از آنها تنها به یک سمت است. شیر های یکطرفه یا شیرهای خودکار در لیست قطعاتی قرار دارد که با پمپ فروخته نمی شود و باید جداگانه استعلاماری شود و در لیست اتصالات اصلی لوله کشی پمپ قرار دارد.

 

روند کاری پمپ ها به این صورت است که در حالت عادی لوله ای که از بخش کنتور کشیده شده است از یک فشار معمولی استفاده می کند. زمانی که پمپ بر سر راه لوله نصب شده باشد فشار آب پس از کنتور بیش از فشار آب پیش از کنتور است. پمپ های آب فشاری معمولاً بیش از فشار شهر را پمپاژ می کنند در صورتی که پمپ خاموش باشد و بین پمپ و کنتور شیر خودکار یا شیر یک طرف استفاده نشده باش همه آی که پمپاژ شده است بدون هیچ مانعی وارد شبکه لوله کشی می شوند.

شیر خودکار دریچه ای در لیست قطعاتی قرار دارد که برای نصب انواع پمپ ها مناسب است و اهمیت زیادی دارد. در صورت اتصال در جای نادرست و یا استفاده از جنس نامرغوب کارکرد منظم پمپ تحت تاثیر قرار می گیرد.

شیر خودکار دریچه ای چیست 2

شیر خودکار دریچه ای چیست؟

شیر خودکار دریچه ای در لیست محصولاتی است که در تاسیسات مختلف استفاده می شود و معمولاً جنس آن برنجی است و مقاومت زیادی در برابر عوامل محیطی دارد. زنگ زدگی این شیر ها محدودتر است. شیر خودکار دریچه ای دارای تنوع بالایی بوده و در بخش های مختلف تاسیسات استفاده می شود.

شیر خودکار دریچه ای از جنس پلاستیک بسیار مقاوم بوده و در برابر سایش و فشار گزینه خوبی است. این محصول برای تاسیساتی که در برگشت آب دچار حساسیت هستند استفاده می شود. پوشش خارجی این شیر ها در سطح خارجی و داخلی از جنس EPDM است. محوری که برای این شیر استفاده می شود. از جنس فولاد ضد زنگ تولید شده و مقاومت بسیار زیادی دارد. این مدل از شیر ها در بخش بالایی خود دارای یک بخش ورودی و خروجی و همینطور یک دریچه هستند. سایزهای مختلفی از این شیر ها در بازار عرضه می شود. حداکثر دمای مورد تحمل توسط شیر خودکار دریچه ای ۷۰ درجه سانتیگراد اعلام شده است که برای سیستم های گرمایشی مناسب هستند.


کاربرد شیر خودکار دریچه ای

سیستم های هدایت سیالات به صورتی طراحی می شوند که از نظر کارایی شرایط خوبی داشته باشند تا از نشت مواد جلوگیری صورت بگیرد. تجهیزات کامل و مناسبی برای آنها در نظر گرفته می شود.

اگر دقت کرده باشید در کشاورزی از سیستم های آبیاری مختلفی استفاده می شود که کارایی بالایی دارند و از این شیر ها در بخش های مختلف می توان استفاده کرد. شیر خودکار دریچه ای به صورت یک طرفه باز شده و سیال در یک جهت مشخص در آن جریان می یابد.

شیر خودکار دریچه ای چیست 3

استفاده از شیر خودکار دریچه ای در پمپ ها بسیار زیاد است و برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیز به فور از شیر خودکار دریچه ای استفاده می شود و کارایی زیادی دارند. این تاسیسات نیاز به ساماندهی داشته و سبب می شود که از برگشت آب گرم یا سرد به سیستم پیش از شیر جلوگیری صورت بگیرد.

همینطور از شیر خودکار دریچه ای در هدایت گاز، سیالات مانند نفت و مواد خورنده نیز استفاده می شود که در واقع مقاومت زیادی در برابر این عوامل دارد. این محصول در سیستم های خانگی و سایر موارد نیز استفاده می شود و کاربرد زیادی دارد. این محصول از نظر کیفیت در سطح متفاوتی عرضه می شود.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *