شیر پروانه ای برقی، مزایا و بهترین گزینه ها

شیر -پروانه ای برقی مزایا و بهترین گزینه ها

شیر پروانه ای برقی

صنعت لوله کشی و پایپینگ یکی از صنایع مهم و حیاتی است که برای عبور سیالات مورد استفاده قرار می گیرد. شاید این صنعت برای شما در اندازه یک لوله کشی ساختمان ساده معنا داشته باشد. باید توجه داشت که اصلا اینطور نیست و پایپینگ در صنعت جایگاه ضروری و ویژه ای را به خود اختصاص داده است که میتوان با بهبود تجهیزات و مهندسی کردن آن سرعت کار صنایع را و بهره وری نهایی را به میزان قابل توجهی افزایش داد. پایپینگ از مواردی مانند مصارف خانگی شروع شده، در موارد مهمی مانند کشاورزی و آبرسانی نمود پیدا میکند و در صنایع خاصی مانند پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی به اوج خود میرسد. شیر پروانه ای برقی یکی از قطعات مهم و پرکاربرد در این صنعت به شمار می رود که در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

شیر پروانه ای برقی، مزایا و بهترین گزینه ها

تا اینجای کار متوجه شده ایم که شیر پروانه ای برقی یکی از قطعات مورد استفاده در خطوط لوله است اما عملکرد آن واقعا چگونه است!؟ برای بررسی این موضوع اجازه دهید تا ابتدا توضیحاتی را در مورد شیر های پروانه ای ارائه کنیم. شیر های پروانه ای شیرهایی بزرگ هستند که به وسیله یک صفحه جدا کننده مانع از عبور آب و یا مایعات درون لوله ها می گردند. این دیسک ها و صفحه ها دریچه عبور را مسدود کرده و مانع از عبور مایعات میشوند.

 

شیر پروانه ای برقی مزایا و بهترین گزینه ها 2

شیر پروانه ای برقی، مزایا و بهترین گزینه ها

مکانیزم کارکرد شیر پروانه ای به این صورت است که یک صفحه دایره ای در داخل شیر وجود دارند که از عبور سیالات خط لوله جلوگیری میکند. در صورت چرخش اهرم بالا و یا وارد شدن فشار به صورت عمودی این صفحه به حرکت کرده و یک راه عبور برای مایعات را ممکن می سازد. در شیر پروانه ای برقی این عملیات به صورت اتوماتیک و با نیروی پیش نیاز برق صورت می پذیرد.

انواع شیر پروانه ای برقی

شیر پروانه ای برقی انواع مختلف و زیادی دارد. اما استفاده از اکچویتور در تمام این شیر ها یک موضوع اساسی است. انواع مختلفی از اکچویتور های ترکیبی می تواند در این شیر ها مورد استفاده قرار گیرد. ممکن است از موتور های الکتریکی برای تامین نیروی این شیر ها استفاده گردد. همینطور استفاده از اکچویتور های الکتروپنوماتیکی در این قطعات یک امر کاملا طبیعی میباشد.

شیر پروانه ای برقی مزایا و بهترین گزینه ها 3

انواع شیر پروانه ای برقی

اینکه شما از چه نوع شیر پروانه ای برقی می توانید استفاده کنید، و کدام یک از آنها برای شما موثر است، بستگی کار کردی دارد که شما برای آن در نظر دارید. گاهی اوقات شما فقط لازم دارید تا یک شیر پروانه ای برای فشار های پایین استفاده کنید که در این صورت یک شیر پروانه ای با موتور الکتریکی، می تواند نیاز های شما را به طور کاملا پوشش دهد. اما وقتی نیاز دارید تا در خط لوله های بزرگ و با فشار بالا از این شیر ها استفاده کنید شما به یک نمونه قوی تر و قابل اطمینان تر از شیر پروانه ای برقی نیاز دارید.

 

شیر پروانه ای برقی مزایا و بهترین گزینه ها 4

شیر پروانه ای برقی

یک قاعده که آن را می توان به عنوان یک موضوع کلی در نظر گرفت این است که شیر پروانه ای برقی، از نوع پنوماتیکی و با فعالسازی فشار هوا می تواند نوعی باشد که برای تمامی موارد مناسب بوده و یک عمومیت کلی در صرفه اقتصادی و صحت کاربرد با خود به همراه دارد.

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *