شیر پروانه ای لاگ چیست؟

شیر پروانه ای لاگ چیست؟
LUG TYPE BUTTERFLY VALVE
 
شیرهای پروانه ای از مدت ها قبل وجود داشته و از دهه ۱۹۳۰ که برای اولین بار به بازار عرضه شدند، بیشتر و بیشتر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. شیرهای پروانه ای معمولاً از چدن ساخته می شوند و نام آنها بر اساس عملکرد دیسک های آنهاست. شیرهای پروانه ای انواع مختلفی دارند، اما شیرهای پروانه ای همیشه دو نوع اساسی دارند – شیرهای پروانه ای لاگ وویفری. در این مقاله به معرفی شیرهای پروانه ای لاگ استعلامه شده است.
 
شیرهای پروانه ای لاگ کاملاً شبیه یک شیر توپی واقعی است. این شیرها اجازه می دهند تا زمانی که سیستم هنوز کار نمی کند، هر یک از قطعات مجاور لوله برداشته شود. در شیر پروانه ای لاگ،نوع گیربکس شبیه شیرهای ویفری است با این تفاوت که سوراخ ها رزوه شده اند و دریچه با پیچاندن شیر از هر دو انتها محکم می شود. شیرهای پروانه ای لاگرا می توان در انتهای خط نیز پیچ و مهره کرد تا به عنوان شیر انتهایی استفاده شود.
شیر پروانه ای لاگ چیست 4
شیرهای پروانه ای لاگ را می توان در انتهای خط نیز پیچ و مهره کرد تا به عنوان شیر انتهایی استفاده شود.
 

نصب شیر پروانه ای تایپ Lug

 
شیرهای پروانه ای لاگ دارای سوراخ های رزوه ای (معمولاً از جنس استنلس استیل) در سوراخ پیچ های شیر هستند. درج ها در هر دو انتها رزوه شده اند. و این اجازه را می دهد که شیر پروانه ای لاگ با استفاده از دو مجموعه پیچ و مهره برای هر سوراخ در سیستم نصب شود. شیر بین دو فلنج با استفاده از یک مجموعه پیچ و مهره جداگانه برای هر طرف فلنج نصب می شود. این تنظیم اجازه می دهد هر دو طرف سیستم لوله کشی بدون ایجاد مزاحمت برای طرف دیگر قطع شود.
شیر پروانه ای لاگ چیست 3
نصب شیر پروانه ای لاگ
 
همچنین توجه به این نکته ضروری است که برای تمیز کردن، بازرسی، تعمیر و یا تعویض شیر پروانه ای لاگنیازی به غیر فعال کردن کل سیستم ندارید (شما باید این کار را با شیر توپی انجام دهید).
برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *