عملگر بادی، قطعه ای با کاربرد های فوق العاده

عملگر بادی قطعه ای با کاربرد های فوق العاده

عملگر بادی، قطعه ای با کاربرد های فوق العاده

عملگر ها را می توان یکی از پرکاربردترین قطعات صنعتی بر شمرد. قطعاتی که نیروی مکانیکی را برای خیلی از کارها در صنایع مختلف تولید می کنند. این قطعات دارای گستره ای وسیع هستند و کاربرد های زیادی را از در باز کن ها اتوماتیک، تا جک های فوق سنگین بر عهده دارند. عملگر بادی یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع این عملگر ها است که کاربرد های خاص و زیادی را دارد. شاید اسم آن این تفکر را ایجاد کند که این عملگر یک عملگر برای تولید نیروهایی با اندازه کوچک است. اما به هیچ وجه اینطور نیست. عملگر بادی یا عملگر پنوماتیک، یکی از عملگر هایی است که می تواند نیروهای عظیمی رابرای فعالیت هایی تولید کند که نیروی انسانی قادر به انجام ها نمی باشد. این کارکرد وقتی جالب تر میشود که بدانید این نیرو توسط تغییرات کوچک فشار هوا در یک مخزن کوچک انجام می شود. در ادامه با معرفی عملگر بادی و بررسی کاربرد آن با ما همراه باشید.

عملگر بادی، قطعه ای با کاربرد های فوق العاده

عملگر بادی با نام های زیادی مانند اکچویتور بادی، عملگر پنوماتیک و یا اکچویتور پنوماتیک شناخته میشود. عموما وقتی اصطلاح پنوماتیک به گوش می رسد یادآور جک های پنوماتیک خودرو است که برای تنظیم ارتفاع آن مورد استفاده قرار می گیرد. بله دست است! آن جک ها نیز نوعی از همین عملگر های بادی هستند. دیگر استفاده این عملگر ها شیر های اتوماتیک است که در پایپینگ استفاده میشوند. اکچویتور ولو پنوماتیک یکی دیگر از این عملگر هاست که شهرتی بزرگ دارد.

عملگر بادی قطعه ای با کاربرد های فوق العاده 2

عملگر بادی، قطعه ای با کاربرد های فوق العاده

عملگر بادی به طور کلی به قطعه ای گفته میشود که میتواند نیروی مکانیکی را در اندازه و جهت خواسته شده، در زمان خواسته شده برای ما تولید نماید. این نیرو می تواند به صورت خطی، چرخشی و یا چرخشی با زاویه محدود باشد.

مکانیزم عملگر بادی

عملگر بادی به صورت کلی از یک محفظه تشکیل شده است که دو محل ورودی و خروجی برای هوا در آن تعبیه شده است. در این محفظه یک محور و دو صفحه وجود دارند. ورود هوا با فشار بالا به درون این محفظه باعث میشود که صفحات که به صورت متحرک تعبیه شده اند از یکدیگر فاصله بگیرند. این فاصله گرفتن باعث میشود تا محور مرکزی به حرکت درآید و نیروی مورد نیاز تولید شود. عموما در پشت صفحات برای بازگرداندن آنها به حال عادی فنر هایی تعبیه میشود.

عملگر بادی قطعه ای با کاربرد های فوق العاده 3

مکانیزم عملگر بادی

کاربرد عملگر بادی

عملگر های بادی یا پنوماتیک کاربرد های گسترده ای را دارد همانطور که گفته شد میتوان از آن ها در شیر های ولو و شیر های اتوماتیک، جک های پنوماتیکی و هر جایی که نیروی آن ها مورد نیاز باشد استفاده کرد. قابلیت اطمینان بالا یکی از مهمترین علتی است که این عملگر را به یکی از مهم ترین عملگر ها و پرکاربردترین آن ها تبدیل کرده است. به دلیل سادگی مکانیزم عملگر بادی و قطعیت نیروی فشار هوا، این اکچویتور کار خود را همیشه به درستی انجام داده و در بسیاری از مواقع به خوبی از پس تمامی مسئولیت های خود بر می آید.

عملگر بادی قطعه ای با کاربرد های فوق العاده 4

کاربرد عملگر بادی

مورد دیگری که باعث کاربرد بالا و پر طرفدار شدن آن شده است، هزینه پایین نگهداری و تعمیرات این عملگر است. شما در عملگر باید کمترین هزینه تعمیرات را در بین سایر انواع عملگر شاهد خواهید بود. این امر باعث شده است تا این عملکرد به یکی از محبوب ترین عملگر ها در نزد مدیران صنایع تبدیل شود.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *