لوله برق چیست

لوله برق چیست

لوله برق چیست؟

لوله برق یک وسیله است که از برق گرفتگی جلوگیری می کند. در واقع یک پوشش است که اثر سوء برق بر روی انسان را از بین می برد. از لوله برق برای سازه های مسکونی، تجاری و اداری و صنعتی استفاده می شود و این محصول کاربرد زیادی برای بسیاری از سازه های الکتریکی هادی دارد. در گذشته سیم برقی که برای سازه ها استفاده می شود بدون پوشش و عایق بوده و معایب زیادی داشت. زمانی که از لوله برق استفاده نشود شرایط برای تعویض و تقویت کابل یا سیم برق در دیواره و کف سازه وجود ندارد. انسان تماس ناخواسته با سیم یا رسانای برق دارد. انتقال برق به همه قسمت ها صورت می گیرد و ولتاژ برق پایین می آید. آتش سوزی در اثر اتصال برق و آتش گرفتن سیم برق نیز رخ می دهد.

 

طراحی لوله برق به صورتی است که از طریق اتصالات به هم مرتبط می شود و قرارگیری آن در بخش دیواره ها و کف ساختمان خواهد بود. این محصول به صورتی طراحی شده است که برای رد کردن کابل و سیم برق از فنر استفاده می کند.

لوله برق چیست 2

 

انواع لوله برق موجود در بازار

لوله برق کاندوئیت فلزی یکی از مدل های موجود در بازار است که جنس آهنی دارد و تحمل فشار بالا را دارد و تا نمی شود و همینطور له نمی شود. این محصول از نظر عایق بودن دردسرساز است.

لوله برق پلی آمید: پلی آمیدها معمولاً از جنس پلاستیک نرم هستند به طوری که برای بیش از ۶۰ درصد از ساختمان ها کاربرد زیادی دارند. این لوله ها انعطاف زیادی داشته و از نظر قیمت در بازار پایین تر هستند. این مدل از لوله ها شعله ور می شوند.

لوله برق پی وی سی معمولاً از جنس پلاستیک سخت تهیه شده است که به میزان مشخصی با نرم کننده ها و روان کننده ها ترکیب شده است. این لوله فلزی وزن سبک تر دارد و هم عایق خوبی بوده و قیمت آن ارزان تر است. خاصیت غیر اشتعال لوله پی وی سبب شده که در صنعت ساختمانی از آن بسیار استفاده شود.

لوله برق گالوانیزه سرد یکی دیگر از مدل هایی است که از جنس فلز بوده و کاربر آن برای بخش های سرپوشیده است و همینطور در بخش های داخلی سازه نیز اجرا می شود. این مدل از لوله ها فابریک بوده و برای مناطق مرطوب و خارجی با مشکل زنگ زدگی همراه است.

لوله برق گالوانیزه گرم نیز وجود دارد که آب کاری آن از جنس فلز است و برای مناطق سرباز گزینه خوبی است. این مدل از لوله ها برای مناطق سر باز و همینطور فضاهای خارجی سازه استفاده می شوند. این سبک از لوله ها شامل آب کاری بوده و رطوبت را به خود جذب نمی کند. اینطور که مشخص است این لوله ها دارای بافت مقطعی مشخصی هستند و کیفیت خوبی دارند.

لوله برق پلی اتیلن: در طراحی این سری از لوله ها از پلاستیک نرم استفاده شده است ه از نظر انعطاف خوب است و هم استحکام آن زیاد است اما در لیست محصولات گران قیمت محسوب می شود.

 

لوله برق چیست 3

لوله برق خرطومی

لوله های برق خرطومی در سبک های پی وی سی و فلزی طراحی شده اند که مدل فلزی آن برای عبور سیم برق در تابلوهای صنعتی استفاده می شود. این لوله ها از جنس پی وی سی به همراه سیم مفتولی هستند که مقاومت لوله را بیشتر می کند.

 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *