معرفی گسکت اسپیرال وند

معرفی گسکت اسپیرال وند

معرفی گسکت اسپیرال وند

گسکت اسپیرال وند از یک نوار نازک فلزی تشکیل شده اند که از جنس فولاد ضد زنگ هستند. همینطور یک لایه پرکننده در آنها تعبیه شده است که معمولاً از جنس گرافیت تفلون و یا مواد غیر آزبستی هستند و مقطعی که برای آن طراحی شده است معمولا به شکل v است و رویکرد فشرده و به دور هم پیچیده دارد. این محصولات ارتجاعی بوده و مقاومت زیادی دارند و در کاربردهای متنوعی از آنها استفاده می شود.

گسکت اسپیرال وند از ۴ قسمت فیلتر، رینگ بیرونی، رینگ داخلی و استریپ تشکیل شده اند. بخش مغز آن فیلر است که وظیفه اصلی آن تحمل دمای سیال و همینطور فشار است. متریال های مختلفی برای اجرای آن استفاده می شود که به صورت گرافیت، تفلون، سیلیون و میکا شناخته شده است.

استریپ یکی از قسمت های فنری مربوط به گسکت اسپیرال است که وظیفه دارد فشار سیال را به خوبی تحمل کند. این بخش در زمان سفت کردن فلنج ها سبب آب بندی کامل می شود.

رینگ داخلی از جنس فلزی است که سبب می شود تجهیز آب بندی شود و فشار بیشتر مورد تحمل قرار بگیرد. متریال هایی که برای رینگ داخلی در نظر گرفته شده است از استیل کربن، استیل ۳۱۶ و استیل ۳۰۴ است.

رینگ بیرونی وظیفه دارد که استریپ را نگهداری کند و در نهایت به طول عمر بیشتر گسکت کمک می کند. یک سری متریال ها نیز در این رنگ استفاده شده است.

گسکت اسپیرال وند در سایز های ۲/۱ اینچ الی ۴۸ اینچ تولید شده است و همینطور کلاس ۱۵۰ الی ۲۵۰۰ را پوشش می دهد.

معرفی گسکت اسپیرال وند 2

 

 

مدل های مختلف گسکت اسپیرال وند

یکی از مدل های مشهور گسکت اسپیرال وند IHC است که با رینگ داخلی و بیرونی می تواند بسته به نیاز کاربرد عرضه شود. همینطور یک سری فلنج ها نیز در آن اجرا شده است که دارای سطح برجسته RF بوده و از استاندارد روز تبعیت کرده است.

از دیگر مدل های گسکت اسپیرال وند IH SWG است که اغلب با حلقه های داخلی ارائه می شود و در صورتی که فلنج های شیاردار یا نری موجود باشد می توان از آن استفاده بهتری کرد. این مدل از گسکت ها نیز برای واحدهای صنعتی گزینه خوبی هستند. محدوده دمای این مدل از گسکت منفی ۲۵۰ الی ۴۵۰ درجه سانتیگراد ارزیابی شده است و مقاومت خوبی در برابر سیال عبوری از خود نشان می دهد.

گسکت اسپیرال وند التراسیل HC SWG نیز وجود دار که ارائه آن به صورت حلقه خارجی است و در صورتی که فلنج برجسته باشد می توانید تا فشار ۶۰۰ IBS را طبق استاندارد پوشش دهد. اینطور که مشخص است این مدل از گسکت ها در هر شرایطی استفاده می شوند.


کاربرد گسکت اسپیرال وند

مهمترین کاربرد گسکت اسپیرال وند در واحدهای صنعتی است به طوری که صنایع متالوژی هوایی و همینطور صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و پزشکی در این زمینه به گسکت اسپیرال وند نیاز دارند. این محصول در ولو و مبدل حرارتی و برج خنک کننده نیز استفاده می شود و همینطور برای مخازن تحت فشار و … نیز کاربرد دارد. مبدل ها کاربردهای زیادی دارند و در شرایط محیطی و درجه حرارت مختلف استفاده می شوند.

 


شرایط محیطی و درجه حرارت گسکت اسپیرال وند

گسکت اسپیرال وند مدل IHC با شرایط محیطی مختلف سازگار است و توانسته مقاومت خوبی در برابر سیال عبوری از خود نشان دهد.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *