واشر اسپیرال چیست

واشر اسپیرال چیست

واشر اسپیرال چیست؟

واشرها وظیفه آب بندی را به عهده دارند و واشر اسپیرال برای ایجاد یک آب بندی ثابت بین دو وجه فلنج استفاده شده و این محصول در شرایط مختلف می تواند عملکرد خاص خود را داشته باشد. مثلاً نوع واشر اسپیرال استفاده شده در درجه بندی فشار و دمای متفاوت با هم فرق دارد.

 

واشر اسپیرال سبب می شود که فضاهای میکروسکوپی و بی نظمی صورت های فلنج پر شده و از یک مهر و موم خاص تشکیل می شود. این محصول برای نگهداری مایعات و گازها طراحی و استفاده می شود. در صورتی که قرار باشد جلوی نشت گرفته شود باید نصب واشر اسپیرال به صورت صحیح صورت بگیرد و صفحات فلنج نیز بدون تخریب باشند.

واشر اسپیرال چیست 2

 

انواع واشر اسپیرال

واشر اسپیرال در انواع مختلفی طراحی و عرضه می شود. یکی از مدل های واشر اسپیرال به صورت غیر فلزی است. در تولید این مدل از واشرها از مواد ورق کامپوزیت استفاده می شود که برای کلاس های فشار پایین استفاده می شود و معمولاً به صورت صاف و برآمده هستند. واشرهای غیر فلزی اغلب از الیاف آرمید و یا الیاف شیشه تشکیل شده اند و در آنها از گرافیت و … استفاده می شود. این سبک از واشر ها برای فلنج های صاف گزینه خوبی هستند و به صورت حلقه ای تحت نیز برای مدل های برجسته استفاده می شود. واشر غیر فلزی اسپیرال در اندازه و مواد و ابعاد و علامت گذاری های مختلف ارزیابی شده است.


نوع دیگر از واشر اسپیرال به صورت فلزی است که از یک فلز و یا ترکیبی از فلزات در آن استفاده شده است و شکل و اندازه دلخواهی دارد. این مدل از واشرها از حلقه های مشترک RTJ تهیه شده اند به طوری که بر روی فلنج های همراه و خاص اعمال می شود. وقتی که پروفیل ها صحیح انتخاب شود و آب بندی به خوبی صورت بگیرد می تواند یک انتخاب قابل اطمینان باشد.

معمولاً واشر حلقه ای اسپیرال با تماس اولیه خط همراه بوده و برای گوه زدن بین فلنج جفت و واشر طراحی شده اند. زمانی که فشار روی رابط مهر و موم شده باشد نیاز به نیروی پیچ و مهر است و می بایست فلز نرم واشر در داخل ساختار ریز به صورت سخت تر جریان پیدا کنند. این سبک از آب بندی ها بسیار محکم و کارآمد هستند.


واشر اسپیرال مارپیچ

واشر اسپیرال مارپیچ نیز در لیست محصولات نیمه فلزی قرار دارند. در واقع اثرات نوسانات فشار و دما و یا تنش و خزش فشار سبب می شود که نیاز به واشری با سطح انعطاف پذیری بیشتر باشد که واشر مارپیچ اسپیرال در این زمینه گزینه خوبی است. دقیق ترین شرایط دما و فشار در اتصالات فلنجی در این سبک ایابی می شود به طوری که کنترل درستی روی دما و فشار صورت می گیرد. این محصول برای محیط های خورنده بسیار خوب است.

 

واشر اسپیرال چیست 3

واشر اسپیرال زخم مارپیچی

واشر هایی که به اسم زخم مارپیچی شناخته شده اند در واقع وابسته به ویژگی های مکانیکی نوار مارپیچی فلزی هستند. این مدل از واشرها ربطی به فضاهای فشاری مواد سنتی ندارند. بارهای پیچ و مهره کم یا نوسان های مناسب در این زمینه ارزیابی شده است. نوارهای آب بندی یا پرکننده ها اغلب گرافیت هستند. مواد دیگر به اسم تفلون نیز در این مجموعه دیده می شود. معمولاً سیم پیچ ها از جنس استیل استنلس هستند و فشرده سازی برای این محصول نباید بیش از حد باشد. واشر هایی که تکمیل شده هستند در یک حلقه فولادی طبق یک ضخامت خاص طراحی و اجرا می شود.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *