کاربرد شیر پروانه ای چیست؟

کاربرد شیر پروانه ای چیست؟

کاربرد شیر پروانه ای چیست؟

کاربرد شیرهای پروانه ای به دلیل استفاده از دیسک دایره ای برای باز یا بسته شدن بخشی از لوله کشی، که جریان مایع را به راحتی تنظیم می کنند، در صنایع رایج است. آنها همچنین بسیار مقاوم هستند و دارای دریچه های پروانه ای با عملکرد بالا هستند که می توانند برای دمای حداکثر ۱۲۰ درجه فارنهایت و فشارهای حداکثر ۲۵ باراستفاده شوند. این ویژگی ها شیر پروانه ای را به عنوان یک گزینه مناسب برای بسیاری از پروژه ها و صنایع تبدیل می کند. در زیر چندین کاربرد شیرهای پروانه ایکه متداول هستند، آورده شده است:

شیرهای قطع و وصل(shut-off)

شیرهای پروانه ای اغلب بهترین انتخاب برای شیر قطع و وصل عمومی ۲ اینچ الی ۴۸ اینچ هستند. طراحی ساده آنها اجازه می دهد تا نسبت به انواع دیگر شیرها، فضای کمتری و وزن کمتری را اشغال کنند و حتی یک بستن محکم تر، نسبت به یک شیر توپی فراهم می کند. این بیشترین کاربرد شیرهای پروانه ایدر هنگام تلاش برای جلوگیری از جریان سیال است، زیرا از عبور هرگونه مایع از لوله در هنگام بسته شدن جلوگیری می کند.

 

کاربرد شیر پروانه ای چیست 2

شیرهای پروانه ای در صنایع کشتی سازی نیز استفاده می شوند.

کشتی ها / کشتی سازی

کاربرد شیرهای پروانه ای معمولاً در کشتی ها به دلیل دوام بالا در هنگام انتخاب مواد تایید شده ABS در آب شور می باشد. این نوع شیرها به طور موثری در سیستم لوله کشی کشتی باعث ایجاد انسداد در آب می شود و از هرگونه جریان در لوله جلوگیری می کند. اندازه کوچک آنها همچنین به آنها اجازه می دهد تا در فضاهای کم عمومی روی سیستم استفاده شوند. آنها می توانند برای دکل های سیلو و مخازن کشتی و بسیاری از سیستم های دیگر استفاده شوند.

 

کاربری در سیستم های نفت گاز و پتروشیمی

کاربرد شیر پروانه ای در پالایشگاه ها که از انواع شیرآلات فولادی و چدنی استفاده می کنند، معمول است. اینها معمولاً از دریچه ایستیل با بدنه های فولادی یا Triple Offset استفاده می کنند. بسیاری از برنامه های کاربردی روی آب و غیره می توانند از نمونه های با انعطاف پذیری استفاده کنند.

صرف نظر از کاربرد، شیر پروانه ای HPBFV و TOV دارای فشار و دما مطابق با شیر توپی یا گیت، با کسری از هزینه، دستی یا خودکار هستند.

 

کاربرد شیر پروانه ای چیست 3

 

کاربرد شیر پروانه ای در پالایشگاه ها متداول است.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *