گسکت اسپیرال وند چیست

گسکت اسپیرال وند چیست

گسکت اسپیرال وند چیست 

SPIRAL WOUND GASKET

گسکت اسپیرال وند یا واشر اسپیرال وند که به گسکت مارپیچی هم معروف می باشد . از پر کاربردترین تجهیزات و قطعات جانبی در سیستم های پایپینگ و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می باشد. 

گسکت اسپیرال وند از چهار قسمت فیلر ، استریپ ، رینگ بیرونی و رینگ خارجی تشکیل می گردد. فیلر FILLER  بخش مغز گسکت می باشد که وظیفه تحمل دمای سیال و فشار را دارا می باشد. که معمولا از متریال هایی مانند گرافیت (GRAPHITE) تفلون (PTFE) سیلیون (SILICON) میکا (MICA) 

گسکت اسپیرال وند (Spiral Wound Gasket) برای آب بندی بین فلنج ها استفاده می شود که به دلیل ساختار داخلی مناسب در صنعت بسیار پر کاربرد می باشد و به 3 دسته بدون رینگ، با رینگ داخل و با رینگ خارج تقسیم بندی می شود 

گسکت یا واشر اسپیرال وند به دلیل قابلیت ارتجاعی مناسب در برابر فشار ناگهانی و شوک دمایی و یا ارتعاش، بسیار مقاوم می باشد و با وجود نصب سریع و آسان هیچ گونه آسیبی به فلنج وارد نمی کند. گسکت مارپیچی اسپیرال وند تا سایز 60 اینچ در بازار موجود می باشد. 

نحوه انتخاب گسکت اسپیرال وند 

  • ابعاد (داخلی و خارجی) 
  • فشار کاری 
  • دمای کاری 
  • متریال
2 گسکت اسپیرال وند چیست

استریپ STRIP قسمت فنری گسکت می باشد که وظیفه تحمل فشار سیال می باشد . که با حالت V شکل بودن آنها در زمان سفت کردن فلنج ها امکان آب بندی کامل تر را فراهم می کند. استریپ از متریال هایی مانند استنلس استیل S.S۳۰۴ ، استیل S.S۳۱۶ ، استیل SS۳۲۱  می باشد. 

رینگ داخلی (INNER RING) رینگ فلزی داخلی گسکت که به آب بندی کردن تجهیز و همچنین تحمل فشار بیشتر را بر عهده دارد. متریال های مورد استفاده در رینگ داخلی کربن استیل ، استیل ۳۱۶ و استیل ۳۰۴ می باشد. 

رینگ بیرونی (OUTER RING) رینگ فلزی ّبیرونی گسکت که وظیفه نگه داشتن استریپ و طول عمر بیشتر گسکت را بر عهده دارد. متریال های مورد استفاده در رینگ خارجی کربن استیل ، استیل ۳۱۶ و استیل ۳۰۴ می باشد. 

 گسکت اسپیرال وند از سایز ۱/۲ اینچ الی ۴۸ اینچ تولید می گردد.

گسکت اسپیرال وند از کلاس ۱۵۰ الی ۲۵۰۰ می باشد. 

 

جهت اطلاع از قیمت انواع گسکت های اسپیرال وند با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید. 

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *