گسکت فلزی چیست

گسکت فلزی چیست

معرفی گسکت فلزی

برای ساخت گسکت فلزی از آهن نرم، فولاد کم کربن، استیل ضد زنگ و مونل و اینکونل استفاده می شود. این مدل از گسکت ها هم بسیار مقاوم هستند و قیمت بالایی دارد.

 

نحوه انتخاب گسکت فلزی

برای انتخاب گسکت فلزی نیاز است که در ابتدا موقعیت سازگاری مواد سازنده گسکت با مایع ارزیابی شود. پس از آن می بایست توانایی تحمل فشار و دما مورد سنجش قرار بگیرد. می بایست طول عمر گسکت نیز بررسی شود. نیاز است که پارامترهای اعلام شده است ارزیابی شود تا در یک بازه قابل قبولی کارایی در برابر همه نیروهای عملیاتی درگیر حفظ شده باشد.


ویژگی های مهم گسکت فلزی

۱- عدم نفوذپذیری: این ویژگی از موارد مهمی است که باید پیش از استعلام به آن دقت داشته باشید. گسکت نباید پس از اتصال بر اساس فشارهای داخلی یا خارجی که وجود دارد تغییر حالت داده و متراکم شود. در این صورت می تواند از نشت جلوگیری کند و گسکت فلزی این ویژگی را دارد.

۲- تراکم پذیری مناسب: نیاز است که تراکم لازم پس از فشار از سوی واشر فراهم شود تا در صورت بروز نواقص، اتصالات آن برطرف شود.

۳- مقاومت بالا در برابر نازک شدن: گسکت فلزی در زمان اعمال نیرو و دما نباید ضخامت خود را از دست بدهد و در نهایت این موضوع سبب می شود که فضایی که بین اتصالات باز شده و پیچ ها است شل شوند. این رویکرد سبب می شود که نشت صورت نگیرد.

۴- انعطاف پذیری بالا: از دیگر ویژگی های خوب گسکت نوع فلزی این است که انعطاف پذیری خوبی دارد هرچند که اتصالات در محل گسکت به صورت ثابت هستند اما تحت تاثیر دما و فشار حرکت ایجاد می شود. در واقع کیفیت گسکت فلزی باید به صورتی باشد که بتواند این حرکات را جبران نماید.

۵- مقاومت شیمیایی بالا: از دیگر ویژگی های گسکت جنس فلزی این است که می بایست در برای تاثیرات مواد شیمیایی مقاومت بالایی داشته باشد و همینطور در برابر خوردگی نیز محفوظ باشد.

۶- مقاومت در برابر حرارت: اثرات حداکثری و حداقلی دما در این صورت باید توسط واشر ارزیابی شده باشد و دمای جوی خارجی و داخلی را پوشش دهد.

۷- تعویض گسکت جنس فلزی آسان است و این موضوع هزینه های موجود را به حداقل می رساند و همینطور واشرها به صورتی طراحی شده اند که باعث خوردگی فلنج ها نمی شوند.

 

 

برخی از صنایع مورد استفاده از گسکت فلزی عبارتند از:

· فرآوری شیمیایی

· تولید برق

· پتروشیمی و دریای عمیق

· نفت و گاز

· معدن

· نظامی

· هوافضا

 


نحوه عملکرد گسکت فلزی

در بسیاری از صنایع نشتی حاصل از اتصالات فاجعه آفرین است. نشت سبب می شود که محصول و انرژی از بین برود. هیچ تولید کننده ای به دنبال آسیب رساندن به انسان ومحیط نیست با نشت مواد سمی و خطرناک نیست.

گسکت فلزی در واقع جزئی از کل محسوب می شود که اگر وجود نداشته باشد کارایی دستگاه مختل می شود. برای اینکه عملکرد درستی از گسکت جنس فلزی حاصل شود نیاز است که به میزان کافی در بین اتصالات فشرده شوند و این کار سبب می شود که از هر نوع نشتی جلوگیری شود.

گسکت نوع فلزی از ترکیب موادی مانند فلز نرم یا گرانیت انعطاف پذیری ساخته شده است. برای اینکه آب بندی به دقت صورت بگیرد نیاز است که فشار بیشتری بین سطوح در نظر گرفته شود.

برای استعلام قیمت محصولات و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره واتس اپ 09021000571 تماس حاصل فرمایید و یا با ارسال درخواست کارشناسان مربوطه در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *