مقالات

مقالات

شیر اطمینان اختلاف فشار
49
شیر اطمینان اختلاف فشار

در دو سمت شیر اطمینان اختلاف فشار از شیرهای قطع و وصل استفاده شده است و در بین آن ها نیز یک شیر برداشت وجود دارد که سبب تست درست دستگاه شده و جلوی سطح فشار زیاد را می گیرد. زمانی که فشار بین دو شیر یک طرفه از فشار آب بالا دست بیشتر شود، شیر اطمینان اختلاف فشار باز می شود

۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۲:۰ بعد از ظهر
شیر اطمینان در ایستگاه گاز
51
شیر اطمینان در ایستگاه گاز

زمانی که در رگلاتورهای ایستگاه های گاز اشکال رخ می دهد، سبب می شود تا فشار گاز بیشتر یا کمتر شده و این کاهش و افزایش گاه به شکل ناخواسته ایجاد می شود و سبب می شود که سایر تاسیسات دچار آسیب شوند. شیر اطمینان در ایستگاه گاز سبب می شود که بخشی از گاز خروجی رگلاتور تخلیه شود و این کار در زمانی که فشار دچار افت است برعکس بوده و شیر بسته می شود تا کاهش فشار جبران شود.

۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۶:۴۲:۴ بعد از ظهر
اجزای شیر ایمنی
59
اجزای شیر ایمنی

در مورد اجزای شیر ایمنی یک سری اصطلاحات وجود دارد که دانستن آنها سبب می شود تا سازوکار این محصول بهتر مشخص شود. با بررسی اصطلاحات اجزای شیر ایمنی می توانیم بررسی کنیم که چه نوع شیر اطمینانی برای فرایند ما گزینه مناسبی است و همینطور می توانیم در مورد جنس انتخابی نیز دقت لازم را داشته باشیم.

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۸:۲۵ بعد از ظهر
شیر اطمینان ساخت ایران
61
شیر اطمینان ساخت ایران

در طراحی شیر اطمینان ساخت ایران مدل پیلوت دار گاه مدل هایی استفاده می شود که به صورت دستی می توانند مسیر مجزای تخلیه را باز کنند. در واقع این سبک از شیرهای اطمینان سبب می شود که از درست و استاندارد بودن شیر اطمینان حاصل شود و نتیجه بهتری حاصل شود.

۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۷:۲۱:۲ بعد از ظهر
طراحی شیر اطمینان
46
طراحی شیر اطمینان

در طراحی شیر اطمینان بلند شدن دیسک از روی سیت بسیار مهم است. در واقع زمانی که فشار استاتیک داخلی افزایش می یابد و به بیش از فشار تنظیم شیر می رسد، دیسک شروع به بلند شدن از روی سیت می کند. وقتی شیر باز می شود، قنر تنظیم منقبض میشود و در نهایت، نیروی عکس العمل فنر نیز بیشتر می شود.

۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶:۷ قبل از ظهر
درباره شیر ایمنی
59
درباره شیر ایمنی

شیر ایمنی مجهز به خط فرمان چیست گاهی نیاز است که شیر اطمینان به مقدار زیادی جریان را از خود عبور دهد و این کار باید در شرایطی صورت بگیرد که هیچ فشار مازاد بالایی در سیستم به وجود نیاید. در چنین حالتی این امکان فراهم است که از شیر اطمینان استفاده شود که مجهز به خط فرمان است

۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۷:۲:۳۳ بعد از ظهر
شیر اطمینان قابل تنظیم
47
شیر اطمینان قابل تنظیم

همه مناطقی که با محدودیت فشار روبرو هستند نیاز به شیر اطمینان قابل تنظیم دارند. یکی از دلایل مهم نصب شیر اطمینان قابل تنظیم این است که ایمنی پرسنل تامین می شود و حتی فشار سیستم از فشار قابل تحمل بیشتر نخواهد شد. در چنین حالتی گفته می شود که محدوده فشار کارکرد امن ایجاد شده است.

۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳:۱۲ قبل از ظهر
تعریف شیر ایمنی
51
تعریف شیر ایمنی

دلیل استفاده از شیر ایمنی نظارت و حفاظت از سیستم های پایپینگ و اپراتور آن می باشد. . یک شیر ایمنی برای باز و از بین بردن فشار اضافی از تجهیزات است. این دستگاه برای جمع شدن مجدد و جلوگیری از آزاد شدن بیشتر مایعات پس از احیای شرایط عادی طراحی شده است.

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۹:۱۵ بعد از ظهر
عملکرد سوپاپ اطمینان
52
عملکرد سوپاپ اطمینان

عملکرد سوپاپ اطمینان یک سوپاپ اطمینان از مکانیزم محرک تشکیل شده است که قادر به تغییر موقعیت عنصر کنترل کننده جریان در سوپاپاست. دریچه آن جریان را از طریق حرکت یک شاخه نسبت به پورت (های) واقع در داخل بدنه سوپاپ تعدیل می کند

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۹:۴۳:۳ بعد از ظهر
تعریف سوپاپ اطمینان
73
تعریف سوپاپ اطمینان

سوپاپ اطمینان را به صورت مختصر می توان وسیله ای برای حفاظت از سیستم های لوله کشی پایپینگ و اپراتور آن تعریف کرد . یک سوپاپ اطمینان برای باز کردن خط و از بین بردن فشار سیال از لوله کشی است. این وسیله برای جمع شدن مجدد و جلوگیری از آزاد شدن بیشتر مایعات پس از احیای شرایط عادی طراحی شده است.

۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۵:۲:۳۷ بعد از ظهر
سفتی ولو چیست؟
77
سفتی ولو چیست؟

دلیل نصب سفتی ولو حفاظت از سیستم های لوله کشی پایپینگ و اپراتور آن می باشد. . یک سفتی ولو برای باز کردن خط و از بین بردن فشار اضافی از تجهیزات است. این دستگاه برای جمع شدن مجدد و جلوگیری از آزاد شدن بیشتر مایعات پس از احیای شرایط عادی طراحی شده است.

۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲:۱۶:۴ بعد از ظهر
تست سیفتی ولو
74
تست سیفتی ولو

ایمنی در هنگام کار با سیفتی ولو از اهمیت بالایی برخوردار است. این شیر برای محدود کردن فشار سیستم طراحی شده است و بسیار مهم است که برای جلوگیری از انفجار در نظم کار خود باقی بمانند. این انفجار ها طی سالیان گذشته خسارات زیادی به شرکت ها وارد کرده است.

۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۵:۴۱:۴۳ بعد از ظهر