مقالات

مقالات

سفتی ولو چیست؟
8
سفتی ولو چیست؟

دلیل نصب سفتی ولو حفاظت از سیستم های لوله کشی پایپینگ و اپراتور آن می باشد. . یک سفتی ولو برای باز کردن خط و از بین بردن فشار اضافی از تجهیزات است. این دستگاه برای جمع شدن مجدد و جلوگیری از آزاد شدن بیشتر مایعات پس از احیای شرایط عادی طراحی شده است.

۵ روز پیش
تست سیفتی ولو
12
تست سیفتی ولو

ایمنی در هنگام کار با سیفتی ولو از اهمیت بالایی برخوردار است. این شیر برای محدود کردن فشار سیستم طراحی شده است و بسیار مهم است که برای جلوگیری از انفجار در نظم کار خود باقی بمانند. این انفجار ها طی سالیان گذشته خسارات زیادی به شرکت ها وارد کرده است.

۶ روز پیش
انواع شیر ایمنی
21
انواع شیر ایمنی

استاندارد ASME I و استاندارد ASME VIII برای کاربرد اینگونه شیرها و ریلیف ها در دیگ بخار و مخازن تحت فشار و استاندارد ASME / ANSI PTC 25.3 برای شیرهای اطمینان و شیر ایمنی ها تعریف زیر را ارائه می دهند. این استانداردها مشخصات عملکردی و همچنین انواع مختلفی از شیرهای اطمینان را که استفاده می شود تعیین می کنند:

۱۲ روز پیش
سایزینگ سیفتی ولو
24
سایزینگ سیفتی ولو

برای درک بهتر سایزینگ سیفتی ولو، ابتدا به این نکته توجه کنید که یک سیفتی ولو همیشه باید سایزینگ داشته باشد و بتواند هر منبع بخار را تخلیه کند تا از این طریق فشار داخل دستگاه محافظت شده نتواند از حداکثر فشار تجمیع شده مجاز فراتر رود. این نه تنها به این معنی است که شیر باید به درستی قرار بگیرد،

۱۳ روز پیش
شیر ایمنی چیست؟
23
شیر ایمنی چیست؟

دلیل استفاده از شیر ایمنی نظارت و حفاظت از سیستم های پایپینگ و اپراتور آن می باشد. . یک شیر ایمنی برای باز و از بین بردن فشار اضافی از تجهیزات است. این دستگاه برای جمع شدن مجدد و جلوگیری از آزاد شدن بیشتر مایعات پس از احیای شرایط عادی طراحی شده است.

۱۵ روز پیش
روش تنظیم سیفتی ولو
22
روش تنظیم سیفتی ولو

بعد از این همه مطالب که درباره شیر اطمینان مطالعه کردید، به سیفتی ولو می رسیم. قبل از استفاده از تنظیم کننده فشار، کلاهک نقره ای را از وسط دکمه خارج کنید. فشار ورودی به رگولاتور وارد شده و فشار خروجی را بر روی معیارهای کلی تنظیم کنید. با یک پیچ گوشتی، پیچ را در مرکز دستگیره در جهت عقربه های ساعت بچرخانید،

۱۵ روز پیش
اجزا سیفتی ولو چیست؟
26
اجزا سیفتی ولو چیست؟

شیر اطمینان به گونه ای طراحی شده است که در حداکثر فشار مشخص باز شود و در نتیجه باعث کاهش فشار خط یا مخزن می شود. سیفتی ولو ها تقریباً در تمام قسمت های مخزن تحت فشار و ساخت خط لوله استفاده می شوند.

۱۷ روز پیش
شیر ایمنی درون چاهی چیست؟
25
شیر ایمنی درون چاهی چیست؟

با پیشرفت هر ساله در صنایع مختلف به ویژه در صنعت نفت، تاکید بیشتری بر ایمنی وجود دارد. عملیات‌های موثر شیر ایمنی درون چاهی به دلیل خطرات ذاتی و نیاز به آنالیز ریسک مفصل و کاهش مناسب هزینه ها، مانند دستگاه‌های ایمنی اضافی، چالش برانگیز هستند .

۲۱ روز پیش
استاندارد شیر اطمینان
41
استاندارد شیر اطمینان

طیف گسترده ای از شیر اطمینان برای پاسخگویی به برنامه های مختلف و معیارهای عملکرد مورد تقاضای صنایع مختلف وجود دارد. علاوه بر این، استانداردهای ملی انواع مختلفی از شیر اطمینان را تعریف می کند. معروف ترین استاندارد ASME I و ASME VIII برای کاربرد در دیگ بخار و مخازن تحت فشار و استاندارد ASME / ANSI PTC 25.3 برای شیرهای اطمینان و دریچه های ریلیف ارائه می دهند.

۲۲ روز پیش
تفاوت شیر اطمینان و ریلیف ولو
29
تفاوت شیر اطمینان و ریلیف ولو

شیر اطمینان و ریلیف ولو ساختار و عملکرد مشابهی دارند که هر دو با فشار بیش از مقدار تعیین شده برای اطمینان از ایمنی دستگاه تولید، جریان مواد داخلی را به طور خودکار تخلیه می کنند. به دلیل این شباهت اساسی، این دو اغلب با یکدیگر اشتباه شده و اختلافات آنها نیز نادیده گرفته می شود،

۲۴ روز پیش
انواع الکتروموتور
24
انواع الکتروموتور

در صورتی که الکتروموتور به صورتی طراحی شده باشد که توانایی کنترل انفجار داخل پوشش خود را دارد و خطرات مربوط به کارخانه های صنعتی را به حداقل می رساند، انواع الکتروموتور ضد انفجار نامیده می شود. این مدل از موتورها دارای تاییدیه ATEX بوده و همینطور سایر تاییدیه های لازم در شرایط خطرناک و قابل اشتعال را دارند.

۲۴ روز پیش
نصب شیر اطمینان
24
نصب شیر اطمینان

شیر اطمینان یا تنظیم کننده فشار بر اساس دستورالعمل نصب و راه اندازی دریچه های تنظیم کننده فشار (PRV) مهم ترین خط دفاعی در برابر آسیب تجهیزات است و در نتیجه نیازی به آسیب رساندن به پرسنل، کارخانه و محیط زیست نیست. به همین دلیل، مهم است که آنها را به درستی نصب و راه اندازی کنید.

۲۵ روز پیش